Z Kematen do Kühtai

Szczyt przełęczy Kühtaisattel leży na wysokości 2000m n.p.m. i jest obowiązkowym celem wyprawy szosowej wszystkich kolarzy, odwiedzających Tyrol.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Kematen / Innsbruck

Punkt docelowy

Kematen / Innsbruck

Łańcuch górski

Długość

110 km

Czas

4 h

Cechy

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 020 m 590 m

Różnica wysokości w górę 1 720 m
Różnica wysokości w dół 1 720 m

Kondycja*

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Opis trasy

Punktem startowym jest miejscowość Kematen w pobliżu Innsbrucka. Stąd droga biegnie przez Sellrainer Landesstraße. Początkowo droga wznosi się delikatnie aż do miejscowości Sellrain. Tutaj jedziemy w kierunku boiska piłkarskiego „Sportplatz”. Tu zaczyna się podjazd przez Marendebach aż do miejscowości Gries im Sellrain. Po płaskim przejeździe przez miejscowość zaczyna się najcięższy odcinek trasy. 800m z ciągłym nachyleniem ok. 16%. Zaraz za podjazdem w miejscowości Kreuzlehn można zrobić krótką przerwę, zanim zacznie się 12%-towy podjazd do Peida. Chwilę za wioską St. Sigmund (1513m n.p.m.) czeka nas drugi dłuższy podjazd do Haggen. Ostatnie 250m przewyższenia do szczytu przełęczy ciągną się drogą o nachyleniu ok. 10%. W Kühtai można zrobić przerwę, lub, jeśli komuś jeszcze mało przewyższeń, odbić w lewo w kierunku tamy i jeziora zaporowego (średnie nachylenie to jednak prawie 20%!). Klasycznie trasa biegnie na drugą stronę w dół przez krajobrazowo piękne landszafty aż do miejscowości Oetz w dolinie Ötztal. Tutaj odbijamy na dużym rondzie w prawo kierując się na Ötztal Bahnhof, skąd drogą krajową B171 dojedziemy do Innsbrucka. Na rondzie przed Telfs możemy albo jechać prosto przez wiadukt, trzymając się dalej lewej strony doliny, albo odbijając w lewo przez Pfaffenhofen trzymając się prawej strony doliny aż do Kematen.

Miejscowości wzdłuż trasy

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.