© Norbert Eisele-Hein
© Norbert Eisele-Hein
© Norbert Eisele-Hein
© Norbert Eisele-Hein

Bike Trail Tirol: Hohe Salve

Nazwa tej trasy liczącej 36,5 km wywodzi się od szczytu (1828m n.p.m.). Prawie z każdego miejsca na trasie można podziwiać tę górę oraz masywy Wilder Kaiser oraz Wysokich Taurów.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Hopfgarten, Salvenaland

Punkt docelowy

Hopfgarten, Salvenaland

Łańcuch górski

Alpy Kitzbühelskie

Długość

37,5 km

Czas

3 h

Cechy

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

średni

Wysokość

1 290 m 600 m

Różnica wysokości w górę 1 120 m
Różnica wysokości w dół 1 120 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Do pobrania

Opis trasy

Start rozpoczyna się przy parkingu i biegnie 500 metrów w kierunku Kitzbühel. Tutaj należy skręcić w prawo do miejscowości Elsbethen (uwaga na tabliczki informacyjne! Trasa oznaczona jest odtąd pomarańczowym logo „Kitzbüheler Alpen Tour”). Droga rowerowa prowadzi przez osiedle aż do rozwidlenia drogi nr 274 (Gruberberg) skkąd rozpoczyna się podjazd po asfaltowej drodze i prowadzi przez las, a później przez łąki. Trzymając się dalej drogi rowerowej nr 274 zjeżdża się nastepnie w kierunku Westendorf i Lendwirt aż do mostu w dolinie Windautal. Po przekroczeniu potoku i dotarciu do Lendenwirt droga rozwidla się w kierunku Westendorf. Po pokonaniu 100 metrów przewyższenia oczom ukazują się pola i łąki w Westendorf. W centrum przy stacji benzynowej należy skręcić w prawo i kierowac się drogą rowerową do Brixen/Kirchberg. W Brixen skręcając na lewo, kawałek za hotelem Residenz Hubertus pojawia się droga rowerowa nr 265 prowadząca do Hochbrixen- Hochsöll. Tutaj można ułatwić sobie sprawę i wsiąść w gondolę do Hochbrixen. Trasa rowerowa nr 265 prowadzi po asfalcie , dalej po drodze leśnej w górę aż do terenów ośrodka narciarskiego. Przy stacji górnej gondoli trasa wypłaszcza się i wiedzie raz górę, raz w dół prosto do Hochsöll. Stamtąd serpentynami w dół do Söll. Jadąc dalej przez centrum wsi kierować należy się zielonymi drogowskazami  w kierunku Wörgl aż do stacji dolnej Salvistabahn w Schwend. Za budynkiem stacji droga rozwidla się i prowadzi w górę do centrum wsi Itter. Jadąc koło kościoła i boiska do piłki nożnej na lewo wjeżdża się na trasę rowerową nr 269 i pedałuje dalej już polami. Dojeżdżając do lasu do pokonania jest ostatni już lekki podjazd w górę, a stamtąd już prowadzi asfaltowa droga do Hopfgarten. Kierując się biciem dzwonów kościoła, przejeżdżając przez uliczkę Schmalzgasse i obok biura turystycznego dociera się w końcu do parkingu Salvena. 

Miejscowości wzdłuż trasy

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Bike Trail Tirol: Hohe Salve (47.44584,12.16067)

powered by Rome2Rio

Szukaj

Ilość osób

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.