© Thomas Plattner
© Thomas Plattner

Nocleg na stoku w górach


Warto raz w życiu spędzić przynajmniej jedną noc w schronisku w górach. Rano, jeszcze przed śniadaniem przypiąć narty i delektować się dziewiczym zjazdem w dół.

Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego, niż zjazd o wschodzie słońca na nartach po idealnie przygotowanym stoku? W Tyrolu znajduje się kilkanaście schronisk, które oferują możliwość noclegu bezpośrednio na stoku. Po zamknięciu wyciągów, można podziwiać zachód słońca a potem np. odpocząć w saunie. Wieczorna kolacja w schronisku położonym na górze to niezapomniane przeżycie. Z samego rana, jeszcze przed śniadaniem i otwarciem wyciągów można rozpocząć dzień o wschodzie słońca i delektować się dziewiczym zjazdem po idealnie przygotowanych stokach.

Kaltenbach: Kristallhütte


© Gruppe Schultz

Już od kilku lat schronisko Kristallhütte w ośrodku narciarskim Hochzillertal zdobywa tytuł schroniska roku. Atmosfera miejsca łączy w sobie przytulny charakter górskiego schroniska z urokiem i elegancją luksusowego hotelu. W schronisku znajduje się strefa wellness i duża sauna z drewan sosny limby.

www.kristallhuette.at

Hippach: Schneekarhütte


© Schneekarhütte

Blisko nieba: schroniko Schneekarhütte w ośrodku narciarskim Myrhofen położone jest na wysokości 2250m n.p.n. Goście nocują w indywidulanie urządzonych pokojach lub w suitach. Miłośników dobrej kuchni ucieszy śniadanie z szampanem na tarasie widokowym i ekskluzywna kolcja przy świetle gwiazd.

www.schneekarhuette.at

Kaltenbach: Wedelhütte


© Wedelhütte

Drugie schronisko w ośrodku narciarskim Hochzillertal-Hochfügen to Wedelhütte na wysokości 2350m n.p.m. Ze schroniska roziąga się przepiękny widok na zillerstalskie trzytysięczniki. Wedelhütte to miejsce dla osób, które szukają spokoju. Trasy narciarskie prowadzą prosto spod drzwi na stok.

www.wedelhuette.at

St. Johann in Tirol: Angerer Alm


© Tirol Werbung/Carlos Blanchard

Przytulne schronisko, które oferuje noclegi w tradycyjnie urządzonych pokojach, bezpośrednio na stoku. Tyrolska zabudowa i górska atmosfera schronika kryją w sobie jednak wiele więcej – właścicielka Angerer Alm, Pani Katharina Foidl to jeden z najlepszym sommelierów w Autrii. Schronisko ma własną piwniczkę z winami i serwuje wyśmienitą kuchnię! A to wszystko w bardzo atrykcyjnej cenie.

www.angereralm.at

Sölden: Gampe Thaya


© Tirol Werbung/Carlos Blanchard

Mały domek, położony tuż obok legendarnego schroniska Gampe Thaya oferuje nocleg dla od dwóch do pięciu osób. Domek leży tuż przy stoku narciarskim w samym sercu stacji narciarskiej Sölden. Ze schroniska roziąga się spektakularny widok na otaczające trzytysięczniki.

www.gampethaya.riml.com

Kals am Großglockner: Adler Lounge


© schultz-ski.at

Adler Lounge to schronisko położone tuż przy górnej stacji gondoli w Kals am Großglockner na wysokości 2500m n.p.m. Za dnia schronisko tętni życiem a narciarze delektują się tu wyśmienitą kuchnią. Po zamknięciu wyciągów, na górze zapada zupełna cisza. Stylowo urządzone pokoje gwarantują udany wypoczynek a widok z okien rozciąga się aż do najwyższy szczyt Austrii. Na stok ruszyć można już o wschodzie słońca, bo nartostrada znajduje się tuż pod drzwiami.

www.adlerlounge.at

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat