Wipptal

Piękny i różnorodny region poleca aktywnym urlopowiczom swoje parki krajobrazowe i malownicze odnogi doliny.W dolinie Wipptal białe szaleństwo jest możliwe nawet nocą, ponieważ znajduje się tu jeden z największych oświetlonych terenów narciarskich w Europie. Miłośnicy skitouringu cenią dolinę jako wyjściowy punkt dalekich wypraw.

Region latem:

 • Ponad 500 km szlaków pieszych otwiera przed gośćmi doliny szerokie spektrum turystycznych możliwości - od wycieczek na hale po zdobywanie szczytów. Polecamy wycieczkę do rezerwatu przyrody Serles-Blaser-Zuckerhütl, wędrówkę szlakiem Naviser Almenrunde, który prowadzi przez górskie hale, oraz wyprawę do klasztoru pielgrzymkowego Maria Waldrast.
 • Ponad 20 górskich szlaków to gratka dla alpinistów. Habicht, Sattelberg i Serles, „ołtarz Tyrolu“, czekają na zdobycie.
 • Wipptal to także wymarzone miejsce dla miłośników kolarstwa górskiego. Bike Trail Tirol prowadzi przez wspaniałe górskie tereny, natomiast Bike Park Tirol w Steinach jest idealny do popisów w downhillu.
 • Gschnitztal, Obernbergtal, Valsertal, Schmirntal i Navistal to zachowane w niemal naturalnej postaci odnogi doliny Wipptal. Nie szukajcie tu kompleksów hotelowych, kolei górskich ani restauracji samoobsługowych. W krajobrazie tych okolic dominują schroniska, wiejskie gospody, piesze szlaki i ściany wspinaczkowe.
 • Również w lecie warto się wybrać na lodowiec Stubai, położony na końcu doliny Stubai, stanowiącej odnogę doliny Wipptal. Panorama gór północnego i południowego Tyrolu, rozciągająca się z platformy widokowej Top of Tyrol (3210 m), nie ma sobie równych.
 • Koniecznie wybierzcie się nad malownicze jezioro Obernberger See, położone na wysokości 1590 m n.p.m.
 • Dzięki korzystnemu położeniu dolina Wipptal stanowi dogodny punkt wyjścia dla wycieczek do południowego Tyrolu albo do Innsbrucka.

Region zimą:

 • Gschnitztal, Schmirntal, Obernbergtal, Valsertal i Navistal to odnogi doliny Wipptal, które zachowały swój niemal pierwotny wygląd. Nie znajdziecie tutaj wielkich kompleksów hotelowych, rozległych huśtawek narciarskich i barów après ski. Gospody w starym stylu, typowe tyrolskie gospodarstwa, małe lokalne wyciągi ze stokami do ćwiczeń dla początkujących, tory saneczkowe i trasy biegowe dominują w krajobrazie tej okolicy.
 • W Steinach znajduje się największy teren narciarski w regionie – nazywa się Skiarena Bergeralm i obejmuje 28 km stoków.
 • Nienasyceni miłośnicy białego szaleństwa mogą wyruszać na stoki także wieczorem. Do wyboru mają 3 różne trasy o długości ponad 9 km, wyposażone w profesjonalne oświetlenie, gdyż Skiarena Bergeralm należy do największych oświetlonych terenów narciarskich w Europie.
 • Kickery, raile i funboxy w snowparku Fun Arena Bergeralm służą rozgrywkom krajowych i międzynarodowych zawodów w snowboardzie i freestyle'u.
 • Goście regionu chętnie odwiedzają także lodowiec Stubai. Nic w tym dziwnego, gdyż dolina Stubai jest odnogą doliny Wipptal.
 • Liczące łącznie 107 km trasy biegowe w dolinie Wipptal i jej odnogach są przystosowane do jazdy stylem klasycznym. Trasę wysokogórską na Bergeralm można przemierzać także krokiem łyżwowym.
 • Wipptal to także popularny punkt wyjścia 14 klasycznych tras skitourowych.
 • Sanki to ulubiona rozrywka zarówno gości, jak i mieszkańców regionu. W regionie Wipptal jest 13 różnych torów saneczkowych o łącznej długości 36 km.

Aktywności urlopowe w WipptalWszystkie aktywności+
© Ch. Schwann
© Tirol Werbung/Hörterer Lisa
© Wipptal/Daniel Ganzer
© Cornelia Lackner

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Wipptal


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Wipptal

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Brennerstraße 67, Steinach am Brenner

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.