Tux-Finkenberg

Wędrówki po parku krajobrazowym oraz letnia jazda na nartach to tylko dwie możliwości spośród licznych atrakcji urlopowych, ktore czekają w Tux- Finknberg. Region położony jest w parku krajobrazowym Zillertaler Alpen na wysokości od 1.300m n.p.m. do 3.250m n.p.m., co stanowi idealne położenie dla wszystkich fanów sportów i natury.Dwie Zillertalskie miejscowości Tux oraz Finkenberg tworzą region wypoczynkowy o tej samej nazwie. Całoroczny ośrodek narciarski oraz Natur Eis Palast to tylko dwie propozycje z wielu atrakcji oferowanych przez Tux-Finkenberg.

Region latem:

 • W regionie znajduje się ponad 350km szlaków turystycznych. Almwanderweg Tux, Adlerweg oraz Berliner Höhenweg to tylko niektóre z nich.
 • Region jest częścią parku krajobrazowego Zillertaler Alpen. Na powierzchni 379km² znajduje się imponujące królestwo floy i fauny. Warto się wybrać na jedną z oferowanych tu wycieczek tematycznych, np. ścieżką przyrodniczą Glocke (Naturlehrpfad Glocke) lub do torfowisk Penken (Moorlehrpfad Penken).
 • W regionie urlopowym Tux- Finkenberg znajduje się całoroczny ośrodek narciarski- lodowiec Hintertux. Warta odwiedzenia jest również jaskinia Spannagelhöhle.
 • Ponadto znajduje się tutaj 800km tras rowerowych oraz do MTB o różnym stopniu trudności. Dla freeriderów oraz fanów singletrail, Actionberg Penken jest istnym rajem.
 • Wspinacze podążają tu via ferratami o stopniach trudności od A (łatwe) do E (bardzo trudne), wspinając się po metalowych linach zamontowanych do skał.
 • Dla dzieci każdy dzień w rejonie Tux- Finkenberg to wielka przygoda. Canyoing, trekking po jaskiniach, bitwy na śnieżki, zimowa karuzela z opnoami, to atrakcje parku Gletscherflohpark. Wyszaleć się również można w Play Arena o powierzchni 1.000m². Rodziny z dziećmi nie znajdą w tym regionie czasu na nudę.

Region zimą:

 • Znajduje się tutaj całoroczny ośrodek narciarski- lodowiec Hintertux, oferujący 86 km tras oraz najdłuzszą trasę zjazdową w Tyrolu liczącą 12 km.
 • W ośrodku Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000 do dyspozycji znajduje się 245 km tras narciarskich oraz 77 wyciągów. Do tego zaliczają się również ośrodki narciarskie Penken i Ahorn.
 • W snow parku Betterpark Hintertux 25 przeszkód oraz 100-metrowy superpipe przyprawiają obeznanych w temacie o szybsze bicie serca. Początkujacy freestylowcy mogą swoje pierwsze tricki poćwiczyć w Rookiepark.
 • Na wysokości 3.250m n.p.m. znajduje się Natur Eis Palast, czyli naturalnie powstała jaskinia lodowa. Podczas oprowadzania schodzi się do właściwej, 15 -metrowej jaskini, która znajduje się 25 m pod stokami narciarskimi.
 • W regionie Tux- Finkenberg do dyspozycji znajduje się 14 km tras do narciarstwa biegowego, zarówno do stylu klasycznego jak i skatingu.
 • Dla tych, którzy wolą odkrywać tajemnice regionu na piechotę, poprowadzonych zostało 68 km doskonale przygotowanych zimowych szlaków turystycznych.
 • Ponadto Tux- Finkenberg oferuje także inne sportowe propozycje urlopowe: jazdę na łyżwach,saneczkarstwo oraz Eisstockschießen czyli alpejską odmianę curlingu.
 • Na rodziny z dziećmi czekają ośrodki Eggalm oraz Zillertal 3000. Dziecięce paralotniarstwo, karuzele, „zaczarowany dywan” oraz liczne wyciagi dla najmłodszych to nie jedyne atrakcje przygotowane tu dla dzieci. Ponadto Play Arena o powierzchni 1.000m² oraz noclegi dostosowane do rodzinnych potrzeb sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinny pobyt.

Aktywności urlopowe w Tux-Finkenberg


Wszystkie aktywności+
© Hintertuxer Gletscher
© Tirol Werbung/Verena Kathrein
© Tirol Werbung/Krings Maren
© Tux-Finkenberg

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Tux-Finkenberg


Szukaj

Ilość osób

Pomoc

Dojazd Tux-Finkenberg

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Lanersbach 401, Tux, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.