Stubai

Stubaital znajduje się na obszarze zamykającym się z jednej strony doliną Wipptal, a z drugiej obszarem lodowcowym. Rozciąga się w lini prostej - tworząc główny łańcuch Alp. Region można uznać za „przedmieścia” Innsbrucku. Wejście do doliny Stubaital - zwanej po prostu Stubaiem - od stolicy Tyrolu dzieli jedynie 10 kilometrów. Tak blisko, a jednak majestat i potęga lodowca sprawiają, że wydaje się być tak daleko…

Pierwszą miejscowością w dolinie jest - leżące u stóp Serles - Mieders, któremu Goethe nadał miano „głównego ołtarza Tyrolu”. Przez zielony krajobraz doliny płynie rzeka Ruetz, podążając jej biegiem obserwujemy piętrzące się coraz wyżej szczyty. Najwyższy z nich, sięgający 3507 metrów n.p.m., Zuckerhütl otacza ponad 20 lodowców.

Jazda na nartach i górska wspinaczka na lodowcu

Niezależnie od pory roku Stubai idealnie sprawdza się zarówno dla tych, którzy urlop chcą spędzić aktywnie, jak i tych szukających ciszy i spokoju. Latem ciekawą propozycją dla miłośników górskich wypraw jest trasa Stubaier Höhenweg („Stubaiska Trasa Wysokogórska”). Wspinając się na wysokość 3000 metrów n.p.m. podziwiamy świat łąk, wodospadów, górskich jezior i lodowców. Na piechurów czeka tu aż 8 schronisk i liczne górskie restauracje oraz przede wszystkim specjalnie przygotowane szlaki tematyczne. Na przykład poświęcony jednemu z założycieli Niemieckiego Związku Alpejskiego - „Franz-Senn-Weg”, czy prowadzący do wodospadu Grawa „WildeWasserWeg“. Z kolei zimą region słynie z bardzo dobrych warunków dla narciarzy zjazdowych i biegowych, gwarantując duże ilości śniegu. Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Stubaiu jest oczywiście największy austriacki ośrodek lodowcowy - Stubaier Gletscher. W regionie można również odwiedzić ciekawe muzea - w Neustift i Fulpmes - oraz rezerwat ptaków szponiastych w Telfes.

Aktywności urlopowe w StubaiWszystkie aktywności+
© TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr
© TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr
© TVB Stubai Tirol
© Tirol Werbung/Herbig Hans
© Christoph Ascher

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Stubai


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Stubai

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Dorf 3, Neustift im Stubaital

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.