Stubai

Lodowiec Stubai gwarantuje niezapomniane wrażenia, a jazda na rowerze po górskich ścieżkach przyprawia o szybsze bicie serca. Także rodziny mogą liczyć na bogaty program zajęć. Także zimą Dolina Stubai gwarantuje urozmaicony, wypoczynek zarówno na sportowo jak i całą rodziną! Narty, sanki, wspinaczka po lodzie i narciarstwo biegowe to tylko niektóre aktywności sportowe, które można uprawiać w dolinie zimą. Lodowiec Stubai, który znajduje się na końcu doliny, to największy ośrodek narciarski na lodowcu w Austrii, czynny od września aż do czerwca.

Region latem:

 • Miejscowości regionu Stubai Tyrol: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg zapraszają na niezapomniany urlop!
 • W dolinie Stubai jest ok. 850 km pieszych szlaków turystycznych, biegnących wśród ponad 100 trzytysięczników. Szlak wysokogórski przez Stubai liczy ponad 120 km długości i jest podzielony na kilka etapów, na których trzeba pokonać łącznie ok. 8000 m wysokości. Wiedzę o dolinie Stubai i jej osobliwościach najlepiej zdobywać na szlakach tematycznych, takich jak szlak Franza Senna albo Szlak Dzikich Wód.
 • Punktem kulminacyjnym każdego urlopu w Tyrolu jest wizyta na platformie widokowej Top of Tyrol na lodowcu Stubai, na wysokości 3210 m n.p.m.
 • Miłośnicy kolarstwa górskiego nie powinni narzekać na brak atrakcji w dolinie Stubai - ponad 720 km jednolicie oznaczonych dróg rowerowych i ponad 13 000 m wysokości do pokonania to gwarancja sportowych wyzwań zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kolarzy.
 • Stubai ma także bogatą ofertę dla najmłodszych. Wyprawy na letnie tory saneczkowe, gra w minigolfa, wycieczka do parku ptaków drapieżnych w Telfes i wodny plac zabaw… dzieciaki nie mają czasu na nudę!  W regionie jest wiele rodzinnych kwater, które troskliwie dbają o najmłodszych gości.
 • Liczne ścieżki i parki wspinaczkowe poprowadzą Was przez cudowny świat Alp Sztubajskich. Parki linowe proponują idealne połączenie sportu z kontaktem z naturą.
 • Góra Elfer cieszy się ogromną popularnością wśród paralotniarzy.
 • Trzy baseny otwarte i jeden kryty zapewniają ochłodę w gorące dni.

Region zimą:

 • Dolina Stubai to 4 ośrodki narciarskie, które w sumie oferują 59 urozmaiconych tras zjazdowych. Ośrodki Schlick2000 w Fulpmes, 11erLifte w Neustift, Serlesbahnen w Mieders gwarantują wiele atrakcji na trasach jak i poza nimi zarówno narciarzom jak i snowboardzistom. W ośrodku narciarskim na lodowcu Stubai sezon trwa od października aż do czerwca a sam ośrodek regularnie otrzymuje nagrody przewodnika narciarskiego ADAC dla najlepszej rodzinnej stacji narciarskiej w Alpach.
 • Nowością w dolinie są termy Stubay w Telfes, które gwarantują cudowne odprężenie po nartach zarówno dla dorosłych (sauny), jak i dla dzieci (baseny i zjeżdżalnie)
 • Kluby i szkoły narciarskie dla dzieci BIG Family Ski-Camp, Ronny’s Kinderland i Alpin Kids organizują czas najmłodszym gościom doliny Stubai i gwarantują najlepszą zabawę podczas nauki jazdy na nartach i w czasie wolnym.
 • Na snowboardzistów i freeskierów czekają w dolinie dwa snowparki: Moreboards Stubai Zoo i Stubai Park Schlick2000.
 • W dolinie Stubai znajduje się 11 torów saneczkowych o łącznej długości prawie 40km. Przy torach znajdują się wypożyczalnie sanek. Cztery tory są oświetlone, więc można na nich jeździć także wieczorem.
 • Miłośnicy biegówek mają w dolinie Stubai do swojej dyspozycji 72 km tras biegowych. Wysokogórska trasa biegowa prowadzi wzdłuż opanowanej przez narciarzy góry Serles na wysokości od 1600 do 1800 m n.p.m.
 •  W regionie znajduje się w sumie 12 miejsc do wspinaczki w lodzie. Sportowych wyzwań dostarczają: lodospady Grawa i Pinnistalfall oraz 20-metrowa lodowa wieża na lodowcu Stubai. Oprócz tego w hali wspinaczkowej w Fulpmes czeka 30 różnych dróg wspinaczkowych o stopniach trudności od IV do X.

Aktywności urlopowe w StubaiWszystkie aktywności+
© TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr
© TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr
© TVB Stubai Tirol
© Tirol Werbung/Herbig Hans
© Christoph Ascher

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Stubai


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat