St. Anton am Arlberg

Ośrodek wypoczynkowy skupiony wokół Arlbergu słynie nie tylko ze znanego na całym świecie kurortu St. Anton am Arlberg, ale również ze swoich niezwykłych tras narciarskich i idyllicznych krajobrazów. Rozciąga się on na zachodnich rubieżach Tyrolu, w dolinie Stanzertal i jest otoczony dwoma potężnymi pasmami górskimi - od północy - pasmem Alp Lechtalskich, a od południa Verwallgruppe. Ulokowane u stóp przełęczy Arlberg St. Anton am Arlberg należy do najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych alpejskich ośrodków zimowych. Na jego terenie możemy zjeżdżać po ponad 300 kilometrach tras, na stoki dowożą nas nowoczesne wyciągi, do dyspozycji dostajemy również liczne snowparki, z najbardziej znanym „Stanton Park” na czele. A po całym dniu na nartach czas na dobrą zabawę - mini zagłębie imprezowe tworzą tu od grudnia do kwietnia lokale Mooserwirt, Krazy Kanguruh i Bobo’s.

Spokojnie wioski, rześkie górskie wycieczki i odjazdowe trasy MTB

Ośrodek wypoczynkowy jest na tyle wszechstronny, że ma również sporo do zaoferowania miłośnikom nieco spokojniejszych form spędzania urlopu. Dobrą alternatywą dla imprezowego St. Anton będą spokojne wioseczki Flirsch oraz Strengen. Ozdobne fasady domów można podziwiać podążając specjalnym tematycznym szlakiem "Flirsch in alten Ansichten”. Z kolei Pettneu am Arlberg jest idealnym punktem wypadowym do wspinaczki na szczyt Riffler (na wys. 3168 m. n.p.m.) czy na trasę szlaku Lechtaler Höchenweg. Najbardziej znany i najdłuższy tyrolski szlak dalekobieżny - Adlerweg (z niem. „Szlak Orła”) kończy swój bieg właśnie w Arlbergu. Warto odbyć również wyprawę przez niezwykle różnorodny teren rezerwatu Mösli.

Region ma również bogatą ofertę dla miłośników wspinaczki wysokogórskiej. Ferrata Arlberger Klettersteig należy do najpiękniejszych w Alpach. Będąc w okolicy trzeba zahaczyć o szczyt Valluga, na który można wjechać jednym z trzech wyciągów. Z wierzchołka rozciąga się niezwykły widok na pasmo Alp Lechtalskich. Imponująca jest również oferta dla rowerzystów - z gęstą siatką tras MTB. Wiele z nich prowadzi aż do schronisk, takich jak Darmstädter Hütte czy Konstanzer Hütte. Przyjemnie podróżuje się tu także e-bike’ami, rowery wspomagane elektrycznie można ładować w coraz liczniejszych stacjach. Z kolei na asfaltowej trasie „Stanzertal-Radweg” - z St. Anton do Flirsch - świetnie sprawdzi się rower szosowy. Z prawej i z lewej strony będą nam towarzyszyły górskie szczyty.

Aktywności urlopowe w St. Anton am ArlbergWszystkie aktywności+
© Tirol Werbung
© St. Anton am Arlberg
© Sennhütte
© St. Anton am Arlberg/Thomas Klimmer
© St. Anton am Arlberg

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w St. Anton am Arlberg


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd St. Anton am Arlberg

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Dorfstraße 8, St. Anton am Arlberg

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.