Paznaun - Ischgl

Położona w najbardziej wysuniętym na zachód zakątku Tyrolu Dolina Paznauntal to 40-kilometrowa alpejska dolina ze stromymi zboczami i trzema znanymi na całym świecie ośrodkami narciarskimi: Ischgl, Galtür i Kappl.

Dzięki rozległej sieci tras zjazdowych utrzymywanych w doskonałym stanie przez cały sezon, Silvretta-Arena Ischgl Samnaun oferuje narciarzom i snowboardzistom szansę poznania jednych z najlepszych nartostrad w Tyrolu – i za granicą w sąsiedniej Szwajcarii. W miesiącach zimowych szczególnie wioska Ischgl przyciąga międzynarodowych gości swoimi znakomitymi restauracjami i modnymi barami oraz mnóstwem imprez odbywających się przez cały sezon. Ci, którzy szukają nieco więcej ciszy i spokoju, wybierają Galtür, Kappl i See. W Galtür jest wiele tras do narciarstwa biegowego, a Kappl jest znane freeriderom przede wszystkim z głębokiego puchu. W ośrodkach narciarskich w Galtür, Kappl i See obowiązują rodzinne karnety narciarskie i oferują atrakcje dla dzieci a także wydzielone miejsca do nauki jazdy dla początkujących, którzy wykonują pierwsze nieśmiałe zakręty na śniegu. Wszystkie cztery ośrodki cieszą się doskonałą pokrywą śnieżną przez cały sezon dzięki położeniu na dużej wysokości nad poziomem morza.

Trasy dla rowerów górskich, rodzinny park rozrywki i mnóstwo imprez sportowych

Jesienią i latem słoneczna dolina Paznauntal oferuje dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej, wspinaczki i jazdy na rowerze górskim. Galtür, Ischgl, Kappl i See oferują łatwy dostęp do okolicznych 3000-metrowych szczytów masywu Samnaun, gór Silvretta i masywu Verwall. Galtür oferuje duży obszar do uprawiania boulderingu. Z Ischgl kolejki linowe prowadzą przez granicę do sąsiedniej Szwajcarii lub na szczyt wielu górskich tras rowerowych. W Kappl znajdziesz Sunny Mountain Adventure Park przeznaczony dla rodzin z dziećmi – dobre miejsce do zmęczenia się przed kąpielą w jeziorze See.

Również w wioskach w dolinie Paznauntal przez cały rok odbywa się wiele imprez. Koncerty Top of the Mountain w Ischgl mają długą i chlubną tradycję. Imprezy sportowe, takie jak Open Faces Contests w styczniu, przyciągają do Kappl wielu freeriderów, a dla narciarzy biegowych impreza Galtür Nordic Volumes pod koniec marca jest idealnym sposobem na zakończenie sezonu. Latem organizowane są biegi przełajowe Silvrettatrailrun3000 oraz wymagające zawody kolarstwa górskiego Ischgl Ironbike. Jeśli lubisz nieco łagodniejsze sporty, możesz wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Rowerach Elektrycznych lub dołączyć do wyprawy Silvretta Ferwall Marsch.

Dzięki rozległej sieci tras zjazdowych utrzymywanych w doskonałym stanie przez cały sezon, Silvretta-Arena Ischgl Samnaun oferuje narciarzom i…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Paznaun - Ischgl
Wszystkie aktywności+
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Paznaun - Ischgl


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Paznaun - Ischgl

Dojazd Paznaun - Ischgl

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Dorfstraße 43, Ischgl, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.