Osttirol / Tyrol Wschodni

Großglockner, Großvenediger i spółka: Tyrol Wschodni wraz ze swoimi najwyższymi szczytami góruje nad resztą kraju. Tyrolska eksklawa rozciąga się pomiędzy pasmem Wysokich Taurów a Dolomitami Lienzkimi.

Aż 266 trzytysięczników wznosi się przede wszystkim w Parku Narodowym Wysokich Taurów (z niem. Nationalpark Hohe Tauern) oraz wokół szczytów Großvenediger i Großglockner. Sięgający 3798 m n.p.m. Großglockner jest najwyższym szczytem Austrii, który od ponad 200 lat kusi i fascynuje alpinistów i wspinaczy.

Oddzielony od reszty austriackiego Tyrolu przez 9,5-kilometrowy pas włoskiego Tyrolu, Tyrol Wschodni podzielony jest na 33 gminy. Większość z nich usytuowane jest po „słonecznej”, południowej stronie Alp. Południowy klimat najlepiej odczujemy w stolicy regionu - Lienz. Między innymi ze względu na rosnące tu palmy. Przepiękna starówka wraz z zamkiem Liebburg, kościołem św. Antoniego, licznymi malutkimi kawiarenkami i sklepikami, to idealna odskocznia po całym dniu wędrówki, jazdy na rowerze, czy na nartach - w ośrodkach „Großglockner Resort Kals-Matre” lub Skizentrum Sillian.

Wspomnienie rzymskich czasów, miejsce wyciszenia dla miłośników przyrody

Zaledwie klika kilometrów na wschód, w Dölsach trafimy do niezwykle ciekawego Muzeum Aguntum, którego nazwa wywodzi się od jedynej rzymskiej osady, która kiedykolwiek znajdowała się w Tyrolu. Jej odsłonięciem od lat zajmują się archeolodzy. Wciąż nieodkrytymi przez wielu turystów perłami w koronie regionu są doliny Defereggental i Villgratental. Pierwsza z nich słynie z niezwykłych połaci kwitnących różaneczników alpejskich, druga zachwyca niezwykłą ciszą. Obcując z przyrodą z dala od luksusów można dotknąć absolutu.

Aktywności urlopowe w Osttirol / Tyrol Wschodni


Wszystkie aktywności+
© Galbavy
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung/Michael Gams
© Tirol Werbung

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Osttirol / Tyrol Wschodni


Szukaj

Ilość osób

Pomoc

Dojazd Osttirol / Tyrol Wschodni

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Europaplatz 1, Lienz, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.