Osttirol / Tyrol Wschodni


Poznaj różnorodną ofertę Tyrolu Wschodniego – przyrodnicze ciekawostki parku narodowego, piesze szlaki i ścieżki rowerowe to tylko niektóre z atrakcji regionu.

Region latem:

 • „Wschodni Tyrol, mój górzysty Tyrol” - ten slogan region wybrał sobie nie bez powodu. Ok. 2500 km pieszych szlaków i wsparcie ze strony 6 kolejek dowodzi wysokiego statusu, jakim cieszy się tutaj turystyka piesza. Fascynującą przygodę z trekkingiem przeżyjecie na Szlaku Karnickim, trasa Glocknertrek poprowadzi Was na Großglockner - najwyższy szczyt w Austrii, polecamy także wschodniotyrolską linię Orlego Szlaku i wspinaczkę w towarzystwie przewodnika trasą trekkingową Schobertrek. Region, na którego terenie znajduje się 241 trzytysięczników to raj dla alpinistów.
 • Miłośnicy kolarstwa górskiego znajdą we wschodnim Tyrolu 560 km oznaczonych górskich ścieżek rowerowych.
 • Dużo łatwiej jest pokonać szlak rowerowy wzdłuż rzek Drawa i Isel. Warunki uprawiania turystyki rowerowej na tych trasach można ze spokojnym sumieniem nazwać komfortowymi.
 • Maraton rowerowy przez Dolomity to ważne wydarzenie w kolarskim świecie, a w ramach zawodów Red  Bull Dolomitenmann czteroosobowe zespoły mierzą swe siły w biegach górskich, kajakarstwie, paralotniarstwie i downhillu.
 • Kajaki, canyoning i rafting na rzece Isel zapewniają solidny zastrzyk adrenaliny - oczywiście tylko tym osobom, które naprawdę go pragną.
 • Park linowy w Lienz – jeden z największych w Tyrolu – pozwoli Wam poznać granice Waszych możliwości bez moczenia nóg w rzecznych odmętach.
 • Park Narodowy Wysokie Taury jest zaliczany do najpiękniejszych terenów w Alpach i stanowi prawdziwą Arkę Noego dla tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Podczas przyrodniczych wycieczek z przewodnikiem po parku narodowym będziecie mieli okazję z bliska zobaczyć przedstawicieli alpejskiego świata zwierząt i poznać wiele nowych faktów z życia flory i fauny regionu alpejskiego.
 • Dolina Hochpustertal specjalizuje się w spełnianiu potrzeb i życzeń rodzin spędzających tu wakacje. Także Park Narodowy Wysokie Taury oferuje specjalne wycieczki dla dzieci.
 • Wschodni Tyrol żyje jednak nie tylko sportem - miasto powiatowe Lienz proponuje gościom zakupy i rozrywkę. Polecamy spacer po rynku i pobliskich uliczkach, gdzie znajdziecie sklepy, kawiarnie i restauracje.
 • Warto też obejrzeć skarby regionalnej kultury – zamek Anras, zamek Bruck i dawne miasto Rzymian – Aguntum.

Region zimą:

 • Na narciarzy w Tyrolu Wschodnim czeka 150 km stoków i 8 stacji narciarskich.
 • Świetna oferta dla całej rodziny! SkiHit Osttirol to jeden skipass łączący wszystkie stacje narciarskie w Tyrolu Wschodnim oraz m.in. lodowiec Mölltaler Gletscher w sąsiedniej Karyntii. Dzieci do 6 roku życia jeżdżą za darmo a dzieci i młodzież do 18 roku życia korzystają z 50% zniżki! W rodzinach powyżej dwójki dzieci każde następne dziecko jeździ za darmo.
 • Wyprawa na jeden z licznych w tym regionie torów saneczkarskich to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny.
 • Nietknięte stoki Alp Tyrolu Wschodniego to wymarzone miejsce na wyprawy skitourowe. Prawie każda miejscowość stanowi dobry punkt wyjścia dla śmiałków wyruszających na nartach na podbój gór.
 • Miłośnicy biegów na nartach mają w Tyrolu Wschodnim do swojej dyspozycji w sumie 400 km tras biegowych. Centrum Biathlonu i Narciarstwa Biegowego w Obertilliach zaprasza na trening nie tylko dla zawodowców – również amatorzy mogą tutaj spróbować swoich sil w biathlonie.
 • Tyrol Wschodni to także część regionu Dolomiti Nordic Ski, obejmującego sumie 1300 km narciarskich tras biegowych we wschodnim i południowym Tyrolu oraz na terenie włoskich regionów Friuli i Wenecja.
 • Od ponad 30 lat w każdy 3. weekend stycznia pasjonaci narciarstwa biegowego z ponad 30 krajów spotykają się na trasie wyścigu Dolomitenlauf, zaliczanego do serii Worldloppet.
 • Park Narodowy Wysokie Taury mierzy 1856 km2 i jest największym rezerwatem przyrody w całym regionie alpejskim. Miłośnikom przyrody polecamy wycieczkę po parku w towarzystwie przewodnika, poszukiwanie śladów zwierząt i obserwację dzikich zwierząt przy leśnych paśnikach.
 • Przed świętami Bożego Narodzenia warto wybrać się do Lienz, stolicy Tyrolu Wschodniego - tradycyjny jarmark świąteczny, odbywający się na głównym placu miasta, należy do najpiękniejszych w Tyrolu.

© Galbavy
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung/Michael Gams
© Tirol Werbung

Miejscowości w tym regionie


Ulubione noclegi w Osttirol / Tyrol Wschodni


Wszystkie apartamenty w Osttirol / Tyrol WschodniWszystkie hotele w Osttirol / Tyrol Wschodni
Umiejętności

Dla par
48% (166)

Rodziny
36% (123)

Solo
15% (53)

Business
1% (4)

Data based on verified customer ratings from a selection of online booking websites. (Source: Trust You)

Szukaj


otwórz interaktywną mapę
Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Europaplatz 1, Lienz

powered by Rome2Rio

Kontakt

Osttirol
Albin-Egger-Straße 17
9900 Lienz
t   +43.50.212212
f   +43.50.2122122
e   info@osttirol.com

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat