Ötztal

Dolina Ötztal w Tyrolu słynie z niezwykle bogatej oferty pieszych szlaków i górskich tras rowerowych. Paletę sportowych możliwości uzupełniają niekonwencjonalne propozycje, takie jak rafting i canyoning.Atrakcje zimowej stolicy rozrywki lub spokój, harmonia i odprężenie: w dolinie Ötztal każdy może spędzić taki urlop, na jaki ma największą ochotę.

Region latem:

  • W jednej z największych odnóg doliny Innu znajdziecie rozległy i bardzo różnorodny obszar turystyczny, oferujący liczne szlaki tematyczne. Ötztal Trek to szlak obejmujący 22 etapy i 15 dodatkowych alternatywnych wariantów o łącznej długości 400 km. Przez region przebiega też część Orlego Szlaku, fragment Drogi św. Jakuba i Szlak Jabłek w Haiming. Miłośnicy wspinaczki w dolinie Ötztal  mają do swej dyspozycji 17 parków wspinaczkowych, a w nich ok. 600 pojedynczych dróg wspinaczkowych.
  • Dolinę Ötztal przecinają górskie trasy rowerowe o łącznej długości 860 km i liczne szlaki rekreacyjne. Sölden jest punktem wyjściowym prestiżowego maratonu rowerowego. Uczestnicy tego wyścigu w ciągu tylko jednego dnia pokonują trasę o długości 238 km i w sumie 5500 metrów wysokości.
  • Ochłody w gorące letnie dni radzimy szukać w jeziorach, jak np. Piburger See, albo na kąpielisku w centrum AREA 47 w Umhausen. Obowiązkowym punktem urlopu w dolinie Ötztal jest wizyta w Längenfeld, w termie Aqua Dome.
  • W centrum outdoorowym AREA 47, położonym u wejścia do doliny, znajdziecie obszerną ofertę sportów ekstremalnych. Rafting, canyoning, wspinaczka – możliwości są wręcz nieprzebrane.
  • Dolina oferuje też sporo ciekawych celów wycieczkowych, jak wioska Ötziego w Umhausen i wodospad Stuiben – najwyższy wodospad w Tyrolu.

Region zimą:

  • W tyrolskiej dolinie Ötztal znajdują się trzy duże tereny narciarskie, gwarantujące grubą pokrywę śniegową. Na terenie narciarskim Obergurgl-Hochgurgl znajdziecie 23 wyciągi i 110 km stoków. Położony na lodowcu teren narciarski Sölden może się pochwalić nawet 34 wyciągami i 146 km stoków. Przyjazny rodzinom teren narciarski Hochötz - Kühtai dysponuje 27 km stoków. K-Park w Kühtai to raj dla freeskierów.
  • Dolinę Ötztal cenią też miłośnicy narciarstwa biegowego, bo oferuje im ona 186 km przecieranych tras. Oprócz tego mamy tu także 40 km oznaczonych zimowych tras do biegania i ok. 185 km pieszych szlaków wędrownych. Polecamy dwudniową wycieczkę na rakietach śnieżnych przez park krajobrazowy Ötztal.
  • Oprócz śniegu i lodu sztandarową atrakcją doliny Ötztal jest Aqua Dome w Längenfeld – największa terma w Tyrolu.
  • Dolina Ötztal słynie ze spektakularnych wydarzeń. Spośród najbardziej znanych można wymienić październikową inaugurację narciarskiego Pucharu Świata i festiwal Electric Mountain, na który ściągają do Sölden takie znakomitości, jak DJ David Guetta. Podczas spektaklu Hannibal lodowiec zamienia się w ogromną scenę, na której odgrywa się przeprawa przez Alpy.

Aktywności urlopowe w Ötztal
Wszystkie aktywności+
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Ötztal


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Ötztal
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Gemeindestraße 4, Sölden

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.