Lechtal

Poznaj bogactwo przyrody w parku krajobrazowym Tiroler Lech albo spróbuj swych sił w snycerstwie - spędź urlop w regionie Lechtal! Latem czekają tu na Ciebie malownicze szlaki wędrowne, długie drogi wspinaczkowe i raj dla miłośników dwóch kółek.Zagłębie narciarstwa biegowego, rodzinny teren narciarski i prawdziwa przygoda dla miłośników wspinaczki po lodzie - oto największe atrakcje zimowego urlopu w tyrolskim regionie Lechtal.

Region latem:

 • Lechtal ma niezwykle obszerną ofertę dla miłośników turystyki pieszej. Wycieczki trasami tematycznymi, jak np. szlak Geierwally, szlak okrężny przez Hölltal, czy szlak „wodny" do wodospadu Doser, to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Rozległe obszary doliny Lechtal przecinają szlaki dalekobieżne, np. Orli Szlak lub szlak wzdłuż rzeki Lech, mierzący 125 km długości. Z doliny Lechtal można wyruszyć zarówno na wysokogórską wędrówkę po graniach jak i malowniczą wycieczkę na hale z przystankiem w schronisku. Kolejka górska znacznie skraca czas i umniejsza trudy dotarcia do licznych szlaków wędrownych. Bezpłatny autobus podwozi turystów do poszczególnych miejscowości regionu.
 • Alpy Lechtalskie to także wymarzony teren do uprawiania wspinaczki. W regionie nie brakuje również parków wspinaczkowych.
 • Park krajobrazowy Tiroler Lech to obejmujące 41 km2 królestwo natury. Ze względu na dużą różnorodność gatunków teren otaczający rzekę Lech został objęty ochroną. Park krajobrazowy organizuje specjalne wycieczki z przewodnikiem, szczególnie ciekawą ofertę w tym zakresie przygotowano dla rodzin z dziećmi.
 • Miłośnicy dwóch kółek na pewno ucieszą się na wieść, że przez Lechtal przebiega podzielony na 4 etapy szlak rowerowy (Lechtalradwanderweg) ze startem w Reutte i metą w Steeg. W regionie znajduje się też sporo tras dla rowerów górskich o najróżniejszych stopniach trudności.
 • Lechtal można też z powodzeniem zwiedzać konno. Oferta dla miłośników jeździectwa sięga od pierwszych jazd dla początkujących aż po trekking.
 • Snycerstwo ma w dolinie Lechtal długą tradycję, o czym świadczą liczne dzieła tej szlachetnej sztuki i niezliczone warsztaty snycerskie. Na kursy snycerki zapraszają dwie szkoły w Elbigenalp.
 • Liczne baseny i aquaparki regionu zapewniają rodzinom prawdziwie beztroską rozrywkę.
 • Rafting i canyoning to właściwa propozycja dla tych urlopowiczów, którym niestraszny jest spory zastrzyk adrenaliny. Lot na paralotni umożliwia poznawanie regionu z lotu ptaka.

Region zimą:

 • Region ma w sumie 260 km narciarskich tras biegowych, przystosowanych zarówno do biegu stylem klasycznym, jak i łyżwowym, o różnych stopniach trudności. Także region parku krajobrazowego Lechtal-Reutte specjalizuje się w narciarstwie biegowym. Pomiędzy miejscowościami Bach i Stockach utworzono pierwszą trasę treningową dla biegaczy, którzy dzięki specjalnym czujnikom na dwóch odcinkach mogą skorzystać z ciągłego pomiaru czasu. Czujnik można wypożyczyć w różnych punktach. Wszystkie trasy biegowe są bezpłatne.
 • Skitouring, wyprawy na rakietach śnieżnych i piesze wędrówki - w regionie Lechtal panują idealne warunki szczególnie dla uprawiania łagodnych dyscyplin sportowych poza stokami narciarskimi. Lokalne szkoły alpejskie oferują kursy i wycieczki z przewodnikiem dla początkujących i zaawansowanych.
 • W Höfen wzniesiono 15-metrową wieżę do wspinaczki po lodzie. Wspinacze mogą samodzielnie wchodzić na górę z pomocą liny poręczowej i przyrządów zaciskowych, aby założyć górną linę asekuracyjną. Również w Bach można się wspinać po lodzie.
 • W regionie parku krajobrazowego Lechtal jest 5 terenów narciarskich, które cieszą się szczególnym uznaniem wśród rodzin i amatorów: rodzinny teren narciarski Jöchelspitze Bach – Stockach, największy w tyrolskiej części doliny Lechtal, Familienskilifte Stanzach, Gföllberglift Holzgau i Skilifte Knittel w Elbigenalp. W pobliżu znajduje się też jeden z najpopularniejszych terenów narciarskich - Warth w Vorarlbergu. Wieczorem można się wybrać na narty do Stanzach i do Elbigenalp – dwa razy w tygodniu stoki w tych miejscowościach są jasno oświetlone.
 • W regionie Lechtal jest w sumie 10 torów saneczkarskich. Oprócz tego goście mają do dyspozycji liczne oświetlone lodowiska, na których można również zagrać w „eisstocka”.

Aktywności urlopowe w Lechtal


Wszystkie aktywności+
© Lechtal Tourismus/Anja Krämer
© kdg mediacope/Arnold Weißenbach
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Naturparkregion Reutte/Strabag
© Lechtal/Irene Ascher

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Lechtal


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Lechtal
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Hausnummer 55b, Elbigenalp

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.