Kitzbüheler Alpen - St. Johann in Tirol

Przyjemność jazdy na nartach na trasie międzynarodowego masowego wyścigu Koasalauf Tirol to jedna z wielu sportowych atrakcji, jakie oferuje region Alpy Kitzbühelskie – St. Johann in Tirol, skupiony wokół miejscowości St. Johann in Tirol, Oberndorf, Kirchdorf i Erpfendorf.

Region latem:

  • Region Alpy Kitzbühelskie - St. Johann in Tirol ma znakomitą ofertę dla miłośników dwóch kółek: ponad 200 km szlaków rowerowych i tras dla rowerów górskich. Różne trasy dla rowerów szosowych i ponad 26 tras dla rowerów górskich to gwarancja tego, że nawet najambitniejsi sportowcy znajdą tu dla siebie satysfakcjonujące wyzwanie. Mniej męcząca opcja poznawania regionu to wypożyczenie jednego z 275 rowerów elektrycznych.
  • W regionie Alpy Kitzbühelskie – St. Johann in Tirol znajduje się 210 km szlaków pieszych. Ciekawa propozycja dla zapalonych piechurów to 9 szlaków tematycznych, m.in. szlak brzegiem rzeki Großache, ścieżka dydaktyczna przez dawne tereny kopalni, szlak przez rezerwat przyrody Kaiserbachtal. Możecie też przejść fragment Drogi św. Jakuba lub pierwszy etap Orlego Szlaku.
  • Region jest prawdziwym rajem dla amatorów gry w golfa, którzy znajdą tu wspaniałe 9-dołkowe pole golfowe par 72 z polem treningowym oraz 6-dołkową Akademię Golfa. Do 13 innych pól golfowych możecie wygodnie dojechać w ciągu pół godziny.
  • Region dysponuje także ofertą sportów niekonwencjonalnych, takich jak np. jazda na elektrycznych motocyklach quantya czy też na dwukołowych segwayach, które urozmaicą rodzinny urlop. Starszym dzieciom polecamy canyoning, rafting albo po prostu wyprawę na jeden z dostępnych w regionie basenów. Świetnym pomysłem na wycieczkę z mniejszymi dziećmi będzie park przyrodniczy Moor & more.

Region zimą:

  • Region malowniczo położony pośrodku Alp Kitzbühelskich oddaje do dyspozycji miłośnikom białego szaleństwa 23 kolejki linowe i wyciągi oraz 67 km stoków. Tereny narciarskie St. Johann in Tirol/Oberndorf/Eichenhof i Skilifte Lärchenhof kierują swą ofertę głównie do amatorów, którzy doceniają przede wszystkim rekreacyjne walory narciarstwa. Łatwo stąd dotrzeć do ośrodków narciarskich Kitzbühel i SkiWelt – ten ostatni jest największym terenem narciarskim w Austrii. Na zboczach góry Kitzbüheler Horn otwarto filmowaną trasę do skicrossu ze skicrossowym torem przeszkód, na których możecie nagrać film ze swojego przejazdu i opublikować go w Internecie.
  • Narciarstwo biegowe ma w tym regionie długą tradycję, o czym świadczy sieć tras mierząca w sumie 250 km. Co roku odbywa się tutaj legendarny wyścig Koasalauf, na którego starcie w różnych konkursach staje zwykle ponad 2000 zawodników. Jest to jeden z największych masowych wyścigów w Europie. Poza dniami wyścigu stadion Koasa w St. Johann pełni rolę centrum biegowego, w którym mieści się zaplecze serwisowe dla narciarzy, m.in. przebieralnie, prysznice, serwis nart.
  • W regionie Alpy Kitzbühelskie – St. Johann in Tirol znajduje się ponad 100 km przecieranych pieszych szlaków. Miłośnikom górskich krajobrazów polecamy także wędrówkę na rakietach śnieżnych.
  • Dla urozmaicenia warto wybrać się do Hornparku w St. Johann, gdzie także w zimie można zjeżdżać tyrolką - trasa podniebnego lotu ma 531 m długości i jest podzielona na 7 stacji.

Aktywności urlopowe w Kitzbüheler Alpen - St. Johann in Tirol


Wszystkie aktywności+
© Jannis Braun
© Region St Johann in Tirol/Stefan Eisend
© Region St Johann in Tirol/Franz Gerdl
© Anthony Dubois
© Region St Johann in Tirol/Franz Gerdl
© Region St Johann in Tirol/Franz Gerdl

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Kitzbüheler Alpen - St. Johann in Tirol


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Kitzbüheler Alpen - St. Johann in Tirol

Pomoc

Dojazd Kitzbüheler Alpen - St. Johann in Tirol

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Poststraße 2, St. Johann in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.