Rodzinny urlop narciarski w dolinie Pillerseetal

Region PillerseeTal zimą jest szczególnie interesujący dla rodzin ze starszymi dziećmi. Wynika to z wielu atrakcji, które czekają na dzieciaki w tutejszych ośrodkach narciarskich. Atutem regionu jest także dostęp do jednej z największych aren sportów zimowych w Austrii.

W żadnym regionie Tyrolu nie ma tak obfitych opadów śniegu, jak w dolinie Pillersee – potwierdzają to oficjalne dane pomiarowe. Jest to więc idealne miejsce na ferie zimowe całą rodziną. Trzy lokalne ośrodki narciarskie Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Pillersee/Buchensteinwand i Steinplatte Waidring oferują mnóstwo zabawy i atrakcji szczególnie dla nastolatków. Najważniejsze to Timok's Coaster w Fieberbrunn i Triassic Kinderland w Waidring.

Przerwa od jazdy na nartach pomaga zregenerować siły. W przerwie warto odwiedzić centrum odnowy biologicznej "Energiebrunnen" w Fieberbrunn lub Alpensportbad w Ortisei. Na wieczorne sanki warto się wybrać na jeden z czterech oświetlonych torów saneczkowych w PillerseeTal lub zjechać tyrolką "Timoks Coaster". Kolejną atrakcją regionu jest największy krzyż położony na szczycie góry - Jakobskreuz na Buchensteinwand.

ZNIŻKI. Wszystkie trzy ośrodki narciarskie są szczególnie przystosowane dla rodzin i oferują zniżki dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo każdy z ośrodków oferuje swoje własne, dodatkowe rabaty.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE DLA DZIECI. W szkole narciarskiej i snowboardowej S4 w Fieberbrunn trenują wszystkie grupy wiekowe na wszystkich poziomach. Młodzież może skorzystać z kursu freestyle. Jedną z pierwszych szkół narciarskich w Tyrolu była szkoła narciarska Sport Widmann w Fieberbrunn, która zawsze łączyła tradycję z innowacyjnością. W Ortisei am Pillersee szkoła narciarska Pillerseetal profesjonalnie przekazuje swoje wieloletnie doświadczenie młodym i starszym narciarzom. Światowej klasy instruktorzy narciarstwa dzielą się swoją wiedzą i entuzjazmem do sportów zimowych w szkole narciarskiej Snowsports w Waidring.

WYPOŻYCZALNIE NART

RESTAURACJE GÓRSKIE dla rodzin

Rodzinne ośrodki narciarskie w regionie


 Mapa

Więcej aktywności urlopowych w Kitzbüheler Alpen - PillerseeTal

Wszystkie aktywności+

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.