Kitzbüheler Alpen - Brixental

Zapraszamy na urlop do regionu Alpy Kitzbühelskie – Brixental – raju dla miłośników kolarstwa górskiego. Ale nie tylko – także rodziny i zapaleni piechurzy mogą tu liczyć na specjalne względy.Położony między dwoma wielkimi terenami narciarskimi region Alpy Kitzbühelskie – Brixental zaprasza na zimowy urlop w górach Tyrolu.

Region latem:

 • Specjalnością regionu wypoczynkowego Alpy Kitzbühelskie – Brixental są różnorodne szlaki piesze – od łatwych tras spacerowych po ambitne ścieżki na szczyt. Są także szlaki tematyczne, np. kulinarne, i pełne atrakcji trasy dla rodzin.
 • Łagodne wzgórza doliny Brixental to doskonały teren na wycieczki rowerowe, znajdzie się też niejedno miejsce na sportowe wyczyny.
 • Obok klasycznych górskich tras rowerowych w regionie znajdziecie liczne ścieżki typu single track, jak Lisi Osl Trail czy Fleckalmtrail. Ten ostatni mierzy 7 km i jest najdłuższą tego typu ścieżką w Tyrolu.
 • Bardzo dobra infrastruktura to jeden z powodów, dla których co roku rzesze kolarzy ściągają na festiwal KitzAlpBike. Wyjątkowe sportowe wyzwanie stanowi trasa Transkitzalp, która wymaga pokonania 5400 m wysokości w ciągu 4 dni.
 • Rowerowa wyprawa krajoznawcza po regionie wymaga znacznie mniej wysiłku, gdy wsiądziemy na jeden z dostępnych w regionie e-bike’ów.
 • Rodzinom z dziećmi polecamy wyprawę do parku Alpinolino lub wypoczynek i zabawę nad jeziorem Filzalmsee.
 • W każdej miejscowości wypoczynkowej w regionie Alpy Kitzbühelskie - Brixental znajduje się basen, co niewątpliwie ucieszy urlopowiczów poszukujących ochłody w letnie dni.

Region zimą:

 • Wyjątkowe położenie regionu umożliwia dostęp do dwóch popularnych terenów narciarskich: SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental i Kirchberg/Kitzbühel. SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental to największy w Austrii teren narciarski, który stanowi jedną całość i może się pochwalić 279 kilometrami stoków oraz 90 wyciągami i kolejkami. 170 km stoków i 53 kolejki i wyciągi na terenie narciarskim Kirchberg/Kitzbühel również nie wymagają reklamy.
 • Snowpark Boarders Playground w Westendorfie oferuje freestylerom na nartach i snowboardach szeroki wybór najróżniejszych przeszkód – od łatwych po liczący 28 metrów kicker „Big Mama”.
 • W wiosce igloo Alpeniglu® co roku powstaje tematyczny bajkowy świat z lodu i śniegu.
 • Region Alpy Kitzbühelskie-Brixental dysponuje wszechstronną ofertą wypoczynku dla całej rodziny - zarówno na stokach, jak i poza nimi. Rodzice mogą też czasem zostawić swoje dzieci pod opieką profesjonalistów i wybrać się na podbój stoków bez towarzystwa swoich pociech.
 • W regionie Alpy Kitzbühelskie-Brixental oprócz licznych zimowych tras pieszych znajdziecie też 3 tory saneczkarskie. Polecamy także romantyczne wycieczki na rakietach śnieżnych po malowniczych odnogach doliny Brixental.
 • Bieganie na nartach na 71 km narciarskich tras biegowych, prowadzących głównie przez niezamieszkane tereny, to prawdziwa przyjemność.
 • Region Alpy Kitzbühelskie-Brixental to także doskonały punkt wypadowy dla kibiców dorocznego wyścigu Hahnenkamm.

Aktywności urlopowe w Kitzbüheler Alpen - Brixental


Wszystkie aktywności+
© Bildarchiv SkiWelt
© Bergbahn AG Kitzbühel
© Kitzbüheler Alpen - Brixental
© Kitzbüheler Alpen/Kurt Tropper
© Archiv Bergbahn Westendorf

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Kitzbüheler Alpen - Brixental


Szukaj
Ilość osób

Wydarzenia w Kitzbüheler Alpen - Brixental

Pomoc

Dojazd Kitzbüheler Alpen - Brixental

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Dorfstraße 11, Kirchberg

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.