Kaiserwinkl

Kaiserwinkl zaprasza na urlop miłośników aktywnego wypoczynku w każdym wieku. Region wypoczynkowy, obejmujący miejscowości Kössen, Schwendt, Walchsee i Rettenschöss przygotował dla swych gości urozmaiconą ofertę wakacyjnych atrakcji.

Region latem:

 • Piesze wędrówki i nordic walking to doskonała metoda poznawania świata gór. Sprzyjają jej oznaczone szlaki o łącznej długości 200 km i  liczne schroniska, serwujące strudzonym wędrowcom solidne posiłki.
 • Miłośnikom wspinaczki polecamy teren wspinaczkowy Kletterarena Kaiserwinkl, położony niedaleko schroniska Ottenalm w Walchsee. Trzy drogi wspinaczkowe o różnych stopniach trudności na pewno zyskają uznanie zarówno początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy. Wyprawa do parku linowego Kössen będzie wspaniałą przygodą dla całej rodziny – uzbrojeni w system asekuracji bezpiecznie przefruniecie 100 m nad rzeką.
 • Region można poznawać także na rowerach. Wszystkie trasy rowerowe mają jednolite oznaczenia, a dzięki zróżnicowanym profilom wysokościowym zarówno rowerzyści, którzy w kolarstwie cenią sobie głównie walory rekreacyjne, jak i miłośnicy kolarstwa górskiego, znajdą dla siebie odpowiedni odcinek.
 • Z taką samą przyjemnością, ale z mniejszym wysiłkiem dojedziecie do celu na e-bike'u.
 • Amatorzy gry w golfa mają w regionie Kaiserwinkl 3 pola golfowe do wyboru: dwa 18-dołkowe i jedno 9-dołkowe. Można nawet wybrać się na golfa międzynarodowego, na polu rozciągającym się na terenie Tyrolu i Bawarii.
 • Paralotniarze i lotniarze znajdą w regionie, głównie w Kössen, doskonałą termikę i optymalne warunki startu i lądowania.
 • Amatorom kąpieli polecamy leśny aquapark (Wald-Erlebnisschwimmbad) w Kössen i jezioro Walchsee o temperaturze wody sięgającej 24 stopni, a więc jedno z najcieplejszych jezior w Tyrolu.

Region zimą:

 • Podczas zimowego urlopu w regionie Kaiserwinkl będziecie mieli ogromny wybór ciekawych zajęć. Na dwóch terenach narciarskich Bergbahnen Kössen i Liftanlagen Zahmer Kaiser ambitni narciarze i sportowe rodziny znajdą doskonałe stoki.
 • W regionie Kaiserwinkl jest 80 km przecieranych i oznakowanych zimowych tras pieszych, wijących się malowniczo przez górzyste tereny. Wyprawy na sanki, łyżwy czy wędrówki na rakietach śnieżnych to kolejne propozycje aktywnego wypoczynku poza stokiem.
 • Miłośnicy biegówek mają do swej dyspozycji 244 km doskonale przygotowanych tras biegowych. Początkujący i doświadczeni biegacze, zwolennicy kroku łyżwowego i techniki klasycznej, na pewno znajdą w Kaiserwinkl swój ulubiony szlak.
 • Styczeń to w Kaiserwinkl bardzo kolorowy miesiąc, gdyż w czasie dorocznych Dni Lotów Balonem każdego dnia w powietrzu unosi się 50 balonów. Po uprzednim zgłoszeniu możecie nawet wziąć udział w takiej powietrznej podróży.

Aktywności urlopowe w KaiserwinklWszystkie aktywności+
© Tirol Werbung/Uhlig Bernd
© Tirol Werbung/Josef Mallaun
© Kaiserwinkl
© Kaiserwinkl
© Kaiserwinkl/Bernhard Bergmann

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Kaiserwinkl


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Kaiserwinkl

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Postweg 6, Kössen

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.