Imst

Bogata oferta ciekawych zajęć dla rodzin i miłośników aktywnego wypoczynku zapowiada niezapomniane letnie lub zimowe wakacje w Imst.

Region latem:

 • Region wypoczynkowy Imst posiada doskonale rozbudowaną sieć pieszych szlaków, mierzącą łącznie 360 km długości. Przez region przebiega aż 11 etapów tyrolskiego Orlego Szlaku oraz część Szlaku Jakuba, prezentując wędrowcom wyjątkowo piękne miejsca.
 • Dużą popularnością wśród rodzin cieszy się trasa wycieczkowa, która prowadzi przez wąwóz Rosengarten i obfituje w ciekawostki przyrodnicze.
 • Jeżeli wolicie poznawać majestatyczny świat gór z siodełka roweru górskiego, w okolicach Imst czeka na Was wiele ciekawych tras o różnych stopniach trudności.
 • Szlaki rowerowe Via Claudia Augusta i Innradweg są odpowiednie także dla osób doceniających głównie rekreacyjne walory jazdy na rowerach i e-bike’ach.
 • Region wypoczynkowy Imst nie rozczaruje także miłośników wspinaczki - mają tu do wyboru ponad 12 parków, 5 ścieżek wspinaczkowych i 2 rejony bulderowe. Zdobywanie stromych ścian przy każdej pogodzie umożliwia centrum wspinaczkowe. Nic więc dziwnego, że region Imst posiada stałe miejsce na internetowej platformie wspinaczkowej Climbers Paradise.
 • Zarówno małe, jak i duże dzieci uwielbiają zapierającą dech w piersiach jazdę Alpine Coasterem - mierzącą 3,5 kilometra najdłuższą alpejską kolejką górską na świecie.
 • Osobom poszukującym zastrzyku adrenaliny polecamy rafting i canyoning oraz wizytę w centrum sportowym Area47.
 • Region wypoczynkowy Imst ma sporo do zaoferowania również miłośnikom kultury i dawnych obyczajów. Z tyrolską sztuką warzenia piwa można zapoznać się w browarze Schloss Starkenberg. Knappenwelt Gurgltal zabierze Was w podróż w czasy, gdy region żył z górnictwa, a obszerną wiedzę o obyczajach zapustnych można zebrać w muzeach w Imst i w Nassereith.

Region zimą:

 • Łagodne zbocza terenu narciarskiego Imster Bergbahnen cieszą się szczególną popularnością wśród rodzin i osób doceniających przede wszystkim rekreacyjne walory narciarstwa.
 • Zimowa turystyka piesza ma w Imst długą tradycję - malowniczą okolicę przecina około 100 km przecieranych szlaków pieszych.
 • Wyjątkową atrakcję regionu stanowią sportowe wieczory w Hoch-Imst: kilka razy w tygodniu można wieczorem jeździć na nartach lub sankach na oświetlonych stokach, a wyciągi służą pomocą także saneczkarzom.
 • Miłośnicy skitouringu delektują się spokojem nocy na oświetlonym pochodniami szlaku Ursprungweg.
 • Niemały zastrzyk adrenaliny zapewnia przejażdżka Alpine Coasterem w Hoch-Imst – najdłuższą na świecie alpejską kolejką górską, której pasażerów co chwila zaskakują fale, ostre zakręty, nagłe zmiany kierunku i uskoki o spadku nawet do 6 metrów.
 • Ponieważ Imst jest ważnym ośrodkiem wspinaczkowym, także w zimowej ofercie regionu nie może zabraknąć tego sportu. W halach bulderingowych w Karrösten i w Tarrenz oraz w centrum wspinaczkowym Imst można przy każdej pogodzie zdobywać strome ściany .
 • Tyrolskie zapusty to święto głęboko zakorzenione w regionie. Karnawałowe korowody Schemenlaufen w Imst i Schellerlaufen w Nassereith, pochody przebierańców w Tarrenz i Roppen, stanowią barwny wycinek tyrolskiej tradycji.

Aktywności urlopowe w Imst

Wszystkie aktywności+
© ©Storyteller Labs Seceda, Salewa Faces
© Tirol Werbung / Aichner Bernhard
© Imster Bergbahnen/Gerhard Berger
© Area 47
© Martin Lugger
© Martin Lugger

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Imst


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Imst

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Johannesplatz 4, Imst

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.