Kufstein

Region Ferienland Kufstein proponuje urlopowiczom cały szereg różnorodnych atrakcji – od pieszych i rowerowych wycieczek w malowniczej okolicy po zwiedzanie zabytków dawnego miasta obronnego i dobre zakupy. A zimą Region Ferienland Kufstein obejmuje osiem miejscowości, które w sezonie zimowym przyciągają urlopowiczów wszechstronnością swej oferty. Różnorodne sporty zimowe, starannie pielęgnowane tradycje i nastrojowy adwent w Kufstein to największe atrakcje zimy w tym malowniczym regionie.

Region latem:

 • Ferienland Kufstein leży na północnym wschodzie Tyrolu, przy granicy z Bawarią, i obejmuje osiem wiosek: Bad Häring, Ebbs, Erl, Langkampfen, Niederndorf, Niederndorferberg, Schwoich i Thiersee oraz dawną twierdzę - miasto Kufstein.
 • Liczące łącznie ponad 800 km długości szlaki piesze u podnóża gór Kaisergebirge ze względu na niewygórowany poziom trudności cieszą się popularnością także wśród osób, które nie przepadają za forsownym marszem. Rezerwat przyrody Kaisertal zachęca do bliskich spotkań z przyrodą.
 • Około 220 szlaków rowerowych, sieć ambitnych ścieżek dla rowerów górskich i specjalne trasy dla e-bike’ów przyciągają do regionu miłośników dwóch kółek. Polecamy wycieczkę na halę Achernalm, gdzie znajduje się najwyżej położona serowarnia  w Tyrolu, oraz wyprawę wzdłuż Innu szlakiem Innradweg.
 • Program kulturalny w Kufstein jest bardzo urozmaicony. „Lato z operetką” w niepowtarzalnej scenerii twierdzy Kufstein, renomowany Festiwal Tyrolski w Erl, doroczne Dni Beethovena, tradycyjne Misterium męki Pańskiej w Thiersee i Erl to tylko niektóre atrakcje kalendarza wydarzeń kulturalnych.
 • Miłośnicy zwierząt chętnie odwiedzają hodowlę źrebaków w Ebbs, stadninę Związku Hodowców Haflingerów, a także zoo w Ebbs, w którym mieszka ponad 500 zwierząt, reprezentujących 70 rzadkich gatunków.
 • Wasz urlop oczywiście nie może się obejść bez wizyty w Kufstein – zarówno bogata oferta sklepów, jak i wiele zabytków wartych uwagi, na czele ze słynną twierdzą Kufstein, przyciągają do miasta licznych gości.
 • Na ochłodę polecamy kąpiel w jednym z wielu okolicznych jezior – do swej dyspozycji macie wody Hechtsee, Stimmersee, Thiersee albo Bananensee - pierwszego biotopowego kąpieliska w Tyrolu.
 • Centrum uzdrowiskowe Bad Häring, jeden z najpopularniejszych ośrodków leczniczych i odnowy biologicznej w Austrii, posiada bogatą i różnorodną ofertę leczniczą i rekreacyjną.

Region zimą:

 • Najmocniejszą stroną narciarskiej oferty regionu są przyjazne rodzinom tereny narciarskie z łagodnymi stokami do pierwszych ćwiczeń. Thierseetal i teren narciarski Zahmer Kaiser - Durchholzen zapewniają początkującym narciarzom i snowboardzistom idealne warunki. Oprócz tego region Ferienland Kufstein znajduje się w pobliżu największego terenu narciarskiego w Austrii - SkiWelt Wilder Kaiser.C
 • Cały region przecinają doskonale przygotowane narciarskie trasy biegowe. Trasy biegnące przez słoneczny płaskowyż w okolicach Schwoich i Bad Häring oraz przez dolinę Thierseetal są szczególnie cenione za gwarantowane warunki śniegowe.
 • Liczne zimowe szlaki piesze zachęcają do bliskich spotkań z naturą. Słoneczny szlak do doliny Kaisertal otwiera przed wędrowcami zapierające dech w piersiach widoki na góry Kaisergebirge.
 • W czasie adwentu twierdza Kufstein nadaje nastrojowe ramy jarmarkowi bożonarodzeniowemu i tradycyjnym adwentowym uroczystościom.
 • Specjalnością Kufstein jest impreza zwana „Przedsylwestrem” (Vorsilvester), która doczekała się już statusu kultowej - Kufstein, wyobraźcie sobie, świętuje koniec roku już 30 grudnia.

Aktywności urlopowe w KufsteinWszystkie aktywności+
© Bildarchiv SkiWelt
© Kurzentrum Bad Häring-Künig GmbH
© Peter Kirtzbichler
© Ferienland Kufstein
© Tirol Werbung/W9 Studios

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Kufstein


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Kufstein
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Unterer Stadtplatz 8, Kufstein

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.