Erste Ferienregion in Zillertal

Miłośników pieszych wędrówek, rowerowych wypraw i wspinaczki zapraszamy na urlop idealny – w pierwszym regionie wypoczynkowym u wejścia do malowniczej tyrolskiej doliny Zillertal. Miejscowości pierwszego regionu wypoczynkowego w dolinie Zillertal stanowią idealny punkt wypadowy dla miłośników sportów zimowych, spieszących na tereny narciarskie, które sięgają tutaj nawet poziomu 2501 m n.p.m. Najlepsza gastronomia i kąpiele w gorących źródłach to tylko niektóre z przyjemności, które czekają Was poza stokami.

Region latem:

• Przez 12 miejscowości pierwszego regionu wypoczynkowego:  Aschau, Bruck, Fügen, Fügenberg, Hart, Kaltenbach, Ried, Schlitters, Strass, Stumm, Stummerberg i Uderns prowadzi 1000 km szlaków pieszych i 115 km tras do nordic walkingu i do biegania.
• Kolejka Spieljochbahn zawiezie Was wygodnie w górę również latem. Tam czeka Was moc atrakcji, które zachwycą szczególnie rodziny – wspinaczkowe przedszkole, park rozrywki i stacja zabaw.
• Miłośnicy dwóch kółek mają do swojej dyspozycji łącznie około 800 km tras rowerowych i ambitnych górskich szlaków. Zaplanowanie wyprawy ułatwią bardzo szczegółowe opisy tras, obejmujące profil wysokościowy, odległości i dane GPS. W dolinie Zillertal znajdziecie szlaki rowerowe liczące łącznie 30 000 metrów wysokości. Najłatwiej jednak zwiedzać dolinę Zillertal na rowerze z napędem elektrycznym – w regionie są 33 wypożyczalnie i stacje ładowania.
• Zwolennikom jazdy rekreacyjnej polecamy trasy Zillertal Radweg i Innradweg.
• Miłośnicy wspinaczki mają do swojej dyspozycji oprócz dróg wspinaczkowych na wolnym terenie także hale wspinaczkowe – w Auschau i na campingu Aufenfeld.
• Zastrzyk adrenaliny gwarantuje Abenteuerpark Zillertal – naturalny park linowy z siedmioma różnymi trasami, od ścieżek wspinaczkowych po tyrolkę. Paralotniarze znajdą najodpowiedniejszy teren dla swych potrzeb na Spieljoch.
• Ochłody i odprężenia radzimy szukać na przykład w jeziorze Schlitters, na basenach w Fügen i w Stumm lub w termie Zillertal.

Region zimą:

  • Położenie: Aschau, Bruck, Fügen, Fügenbert/Hochfügen, Hart, Kaltenbach, Ried, Schlitters, Strass, Stumm, Stummerberg i Uderns to wioske, które leżą na samym początku popularnej doliny Zillertal. Region polecamy miłośnikom białego szaleństwa, gdyż to właśnie stąd najłatwiej dotrzeć do stacji narciarskich Hochfügen i Hochzillertal oraz Spieljoch. Ośrodki narciarskie znajdują się tu na wysokości nawet 2501 m n.p.m.
  • Inne stacje narciarskie w dolinie, jak Zillertal Arena, Mayrhofen czy lodowiec Hintertux znajdują się w odległości kilkunastu kilometrów od regionu.
  • W sumie na narciarzy w regionie czeka aż 100km tras narciarskich!
  • Miłośników dobrej kuchni na pewno zachwyci doskonała gastronomia regionu, obecna zarówno w dolinie, jak i w stacjach narciarskich. W Hochfügen znajduje się wyróżniona 3 czapkami Gault Millau restauracja Alexander, o ośrodku narciarskim  Hochzillertal przoduje schronisko Hotel & Chalet Wedelhütte oraz słynna Kristallhütte. Polecane adresy w dolinie to na przykład restauracja Metzgerwirt w Uderns albo Landgasthof Linde, w którym można zjeść przepyszne, regionalne potrawy.
  • Centrum wspinaczkowe Zillertal i hala wspinaczkowa na campingu Aufenfeld zapraszają na ścianki o różnych stopniach trudności, mierzące nawet 16 m.
  • Terma w Fügen posiada najdłuższą (133 m) zjeżdżalnię wodną w zachodniej Austrii, a o metr dłuższa zjeżdżalnia pontonowa zapewnia doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym. Strefa wellness i kompleks saun gwarantują odprężenie.
  • W pobliżu znajduje się FeuerWerk – multimedialne muzeum drewna. Zwiedzanie najnowocześniejszej i najefektywniejszej elektrociepłowni na biomasę w Europie wprowadzi Was w niezwykły świat drewna.
  • Miejscowości pierwszego regionu wypoczynkowego w dolinie Zillertal są połączone lokalną linią kolejową, dzięki czemu można łatwo tutaj dotrzeć także pociągiem. W zimie w dolinie kursuje również kolej parowa - przejażdżka taką koleją to wspaniała atrakcja dla rodzin z dziećmi!

Region latem:• Przez 12 miejscowości pierwszego regionu wypoczynkowego:  Aschau, Bruck, Fügen, Fügenberg, Hart, Kaltenbach,…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Erste Ferienregion in Zillertal

Wszystkie aktywności+
© Wörgötter & Friends
© TVB Erste Ferienregion im Zillertal / Andi Frank
© Erste Ferienregion im Zillertal Fügen-Kaltenbach
© Outdoorcenter-Zillertal
© Golf Alpin

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Erste Ferienregion in Zillertal


Szukaj

Ilość osób
Dojazd Erste Ferienregion in Zillertal

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Hauptstraße 54, Fügen, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.