Alpbachtal

Regiony Alpbachtal oraz Tiroler Seenland oferują wiele możliwości spędzania czasu wolnego. Kąpiele w jednym z tutejszych jezior, wędrówki w wąwozie oraz przejażdżki rowerami górskimi to nie jedyne atrakcje czekające na urlopowiczów. Zimą, możliwości spędzania czasu wolnego, z nartami lub bez sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Region latem:

 • W regionach Alpbachtal i Tiroler Seenland, pomiędzy Alpami Kitzbühlerskimi a górami Rofan, znajduje się ponad 900 km oznakowanych szlaków turystycznych. Najsłynniejszy to trasa Adlerweg prowadząca przez cały Tyrol.
 • W regionie tym znajduje się wiele imponujących wąwozów: Kaiserklamm, Tiefenbachklamm oraz Kundler Klamm.
 • Amatorów kolarstwa z pewnością przyciągnie 250 km tras do uprawiania tego sportu. Odważni mogą zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest trasa freeride’owa Laubwerk.
 • Dla lubiących spokojniejszą, rekreacyjną jazdę proponowane są ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki Inn, a wypożyczając jeden z 70-ciu dostępnych rowerów elektrycznych E-bike, można wybrać się na dłuższą przejażdżkę po okolicy.
 • Posiadacze karty Alpbachtal Seenland Card mogą w okresie letnim bezpłatnie korzystać z kolejek linowych na Wiedersbergerhorn, Reither Kogel oraz Sonnwendjoch.
 • Rodziny z dziećmi obowiązkowo powinny  wybrać się do jednego z rodzinnych parków przygód: Lauserland lub do Zaczarowanego lasu Juppiego- Juppi Zauberwald.
 • W celu przyjemnego orzeźwienia warto skorzystać z możliwości kąpieli w jednym z tutejszych jezior: Reintaler See, Krummsee, Reither See lub Berglsteinersee.
 • Ponadto w górach Rofan znajduje się najczęściej fotografowane  jezioro Tyrolu- Zireiner See. Na wysokości 1800m n.p.m. znajduje się przejrzyste górskie jezioro, otoczone pachnącymi łąkami i wznoszącymi się ponad nim majestatycznymi górami Rofan.

Region zimą:

 • Ośrodek narciarski SkiJuwel Alpbachtal Wildchönau, który jest jednym z dziesięciu największych ośrodków narciarskich w Tyrolu, oferuje 145 km tras o różnym stopniu trudności.
 • Dla rodzin z dziećmi przygotowano tereny, gdzie łatwo można rozpocząć stawianie pierwszych kroków na nartach. Na najmłodszych, którzy już jeżdżą na nartach, czekają specjalne stoki oraz wyciągi dziecięce.
 • Nieopodal ośrodka, w miejscowości Rattenberg, co roku podziwiać można niezwykły spektakl świąteczny. Adventmarkt oferuje to, co najpiękniejsze wśród jarmarków bożonarodzeniowych. W blasku świec i pochodni zaznać można niezwykłości tego klimatu i zachwycić się tyrolskimi obyczajami.
 • Jedną z większych atrakcji regionu jest jazda na łyżwach po zamarzniętym jeziorze. Zimą lód na jeziorze Reintalersee jest wystarcząjaco gruby, aby bezpiecznie napawać się przyjemnością jazdy na łyżwach po nim.
 • W Alpbachtal znajduje się aż 100km przygotowanych tras biegowych, 200km utwardzonych ścieżek do zimowych wędrówek po górach i 8 torów saneczkowych.

Aktywności urlopowe w AlpbachtalWszystkie aktywności+
© Alpbachtal Tourismus / Bernhard Berger
© Alpbachtal Seenland Tourismus/Frank Bauer
© TVB Alpbachtal Seenland
© Alpbachtal Tourisms / G. Griessenboeck
© Alpbach Tourismus / Simon Oberleiter

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Alpbachtal


Szukaj

Ilość osób

Pomoc

Dojazd Alpbachtal

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Zentrum 1, Kramsach, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.