Szlak rowerowy wzdłuż rzeki Drau, © Tirol Werbung
Szlak rowerowy wzdłuż rzeki Drau, © Tirol Werbung

Rodzinne lato w górach


Wszystko jasne: Tyrolskie lato w górach wzywa! Ale co, jeśli dzieci nie chcą wędrować i zamiast tego wolą podróżować gondolą lub pływać w jednym z wielu jezior lub basenów?

Idealne rodzinne dni tyrolskiego lata

Wszystko jasne: Tyrolskie lato w górach wzywa! Ale co, jeśli dzieci nie chcą wędrować i zamiast tego wolą podróżować gondolą lub pływać w jednym z wielu jezior lub basenów? Nie martw się - również w lecie Tyrol ma bogatą ofertę dla rodzin i zapewnia, że ​​każdy jej członek będzie usatysfakcjonowany: można tu uprawiać turystykę pieszą, podróżować gondolą, spędzać czas na basenie lub brać udział w licznych wycieczkach – wachlarz możliwości jest szeroki!

Poniżej propozycje idealnych dni podczas urlopu w Tyrolu - dla całej rodziny.

Podane propozycje zaplanowane są w taki sposób, żeby zrealizować je w ciągu jednego dnia – gwarantujemy, że jest to możliwe. Oczywiście można zdecydować inaczej i rozłożyć atrakcje na kilka dni, decyzja należy do Państwa. Wszak podczas urlopu chodzi o to by podążać za głosem serca i samemu zadecydować na co ma się ochotę…

Kufstein


© Tirol Werbung/Frank Bauer

Przedpołudnie: Zjeść śniadanie z królikami lub zaprosić małpę na przekąskę? Chętnie! To możliwe na obfitującej we wrażenia ścieżce w Erl i Ebbs! Przedpołudniem warto wybrać się na godzinną wędrówkę z parkingu w Erlberg do porośniętego łąką siodła górskiego Kranzhorn.

Południe: Almgasthof to prawdziwy raj dla rodzin. Mali wędrowcy siedzą przy sąsiadującym z  klatkami z królikami stoliku dziecięcym i zajadają ze smakiem słynny omlet cesarski.

Popołudnie: Po powrocie do doliny warto nadrobić nieco drogi i zawitać do oddalonego o 9 kilometrów ogrodu zoologicznego Raritätenzoo Ebbs, w którym żyje 500 zwierząt. Biegające wolno małpy chętnie częstują się przysmakami prosto z ręki!

Wieczór: Do restauracji Piccolo dotrzesz spacerem przez łąki Ebbser. Można tu spędzić wspaniały letni wieczór przy wyśmienitej pizzy na tarasie z widokiem na łąki, na których wypasane sa kozy.W piątkowe noceFohlenhof Ebbs zaprasza na spektakularny show z udziałem koni rasy Haflinger.

Do Erl i Ebbs najłatwiej dotrzeć autobusem, polecamy dojazd taksówką do parkingu Erlbergparkplatza. Karta Ferienland-Card pozwala na zakup biletu autobusowego za 1,- Euro oraz zapewnia obniżone ceny licznych wejściówek.

Dolina Alpbach


Agroturytyka w Austrii, © Tirol Werbung/Alexander Ziegler

Przedpołudnie: Gondolą kolejki Alpbacher Bergbahnen dotrzeć można na wierzchołek Wiedersbergerhorn, gdzie dzieci mogą wyszaleć się w Lauserland. Znaleźć tu można rowery wodne, leśny park linowy i nowe tory dla kul, które gwarantują dzieciom wspaniałą zabawę a rodzicom chwile spokoju. Kto tylko może, powinien nadłożyć nieco drogi koło i spędzić około 2 godzin na czterokilometrowej panoramicznej trasie wokół wierzchołka

Południe: W pobliżu górnej stacji kolejki czeka gościniec Gasthof Hornboden oferujący domowe jedzenie, jak zupa Alpbacher Kassuppe, słoneczny taras, plac zabaw i minizoo.

Popołudnie: Pokrzepieni wyśmienitym posiłkiem jedziemy gondolą z powrotem do Alpbach i stamtąd autobusem Regiobus przez Brixlegg znów do Kramsach. W tyrolskim muzeum gospodarstw rolnych  Museum Tiroler Bauernhöfe 14 autentycznych gospodarstw z tyrolskich dolin tworzy nostalgiczną wioskę, w której znajdują się między innymi: szkoła, leśna ścieżka, biegające wolno zwierzęta, targ, oraz lokalny teatr oddające atmosferę życia prostych rolników w Tyrolu. 

Wieczór: W bezpośrednim sąsiedztwie muzeum znajduje się zakątek dla romantyków - Rohrerhof zachwyca autentycznym budownictwem drewnianym z XVI wieku, bujnymi kwiatami na balkonach i przytulnymi pokojami, a przede wszystkim wyśmienitą potrawą - misą rolnika.   Później na pewno skusi cię wieczorny skok do ciepłej wody w Reintaler See.

Doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Posiadacze karty Alpbachtal-Seenland-Card (wydawanej już przy 1 noclegu) korzystają bezpłatnie z autobusów regionalnych, kolejki linowej, muzeum i  plaży nad jeziorem.

Innsbruck


© Tirol Werbung/Julia König

Przedpołudnie: Zachwycająca swoją architekturą kolejka Hungerburgbahn szybuje się wzdłuż zbocza górskiego łańcucha północnego do stacji Alpenzoo. Żyje w nim 2.000 zwierząt. Nie tylko dzieci cieszą się na spotkanie z niedźwiedziem brunatnym, wilkiem, kozicami i pełną wigoru wydrą.  Alpenzoo ma do zaoferowania więcej niż rzadkie gatunki zwierząt i wspaniałe położenie: na dużym placu zabaw można szaleć do woli, można zmierzyć rozpiętość swoich skrzydeł w orlim rewirze,  a akwarium przeniesie nas w zupełnie inny świat.

Południe: Po obiedzie, w pobliskim Weiherburg kolejka przeniesie uczestników wycieczki wzwyż na „Hungerburg“. Widok na miasto zapiera dech w piersiach!

Popołudnie: Przyjemny spacer przez las pozwala dotrzeć w 30 minut do pełnego przygód placu zabaw Gramartboden. W pobliskim Gramarthof serwowane są lody własnej roboty. Rodziny z dziećmi są tam szczególnie mile widziane.

Wieczór: Powróciwszy do Hungerburga autobusem linii „J“ wyruszyć można bezpośrednio do śródmieścia Innsbrucka. Wieczorny spacer przez starówkę, będącej połączeniem stylu śródziemnomorskiego i bajecznie kolorowej sztuki ulicznej, fascynuje i zachwyca dużych i małych. Jeśli zaś chodzi o kolację, wybór jest szeroki: począwszy od tyrolskiego Hausmannskost przez kuchnię włoską aż po sushi.

Hungerburgbahn usytuowany jest w centrum Innsbrucka i można łatwo dojechać do niego z dworca Hauptbahnhof. Z kartą Innsbruck-Card można bezpłatnie korzystać ze środków komunikacji miejskiej w Innsbrucku, wjeżdżać i zjeżdżać kolejką oraz zwiedzać Alpenzoo. Trasa spaceru do Gramartboden jest odpowiednia dla wózków dziecięcych i rowerków biegowych.

Okolice Innbrucka


© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier

Przedpołudnie: Kto rano wstaje i wsiądzie do wagonika kolejki na Muttereralm, ten wyląduje na górze przygód! Magiczna woda, leśny plac zabaw, poszukiwanie złota i geocaching -szeroka oferta sprawia, że ​​serca dzieci bije mocniej. Rodziców na pewno ucieszy aktywny wypoczynek na świeżym górskim powietrzu.

Południe: Na obiad zapraszają dwie restauracje serwujące tyrolskie przysmaki: swojska restauracja Muttereralm przy górnej stacji kolejki i renomowana Nockhof przy stacji pośredniej Muttereralmbahn.

Popołudnie: Na masywnych oponach górskich gokartów Mountain Cart całe rodziny zjeżdżają do doliny i z dolnej stacji kolejki jadą wprost do wodnego raju Natterer See. Dzieci beztrosko szaleją na zjeżdżalniach, rowerach wodnych i wodnej trampolinie.

Wieczór: Także w oddalonym o cztery kilometry Nattererboden, na idyllicznej łące, rodzinom zapewniono szereg rozrywek: mini-zoo, plac zabaw i ostatnie, ale nie mniej ważne: doskonałą kuchnię, to połączenie to gwarancja idealnego zwieńczenia wspaniałego dnia.

Do Muttereralmbahn i Natterersee najlepiej dotrzeć środkami komunikacji miejskiej, Nattererboden leży w niewielkiej odległości od Natters (droga piesza przez łąki). Posiadacze karty gościa Innsbruck-Sellraintal bezpłatnie korzystają z Natterersee i programu dla dzieci, mają również zniżkę na przejazd kolejką.

Imst


Agroturytyka w Austrii, © Tirol Werbung/Jörg Koopmann

Przedpołudnie: Pociągiem spacerowym „Bummelbär“ podążamy malowniczymi drogami bezpośrednio do górniczego świata  w Tarrenz. Tutaj można dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie średniowiecznego górnictwa, można z bliska przyjrzeć się górniczym tunelom i bawić się na wodnym placu zabaw.

Południe: Dalej ruszamy do położonego po sąsiedzku „Happis Hütte“, gdzie poza wyśmienitym posiłkiem na dzieci czeka wspaniała niespodzianka - minizoo. 

Popołudnie: Po obiedzie Bummelbär zawiezie nas z powrotem do Imst i dalej do Hoch-Imst: Zapraszamy na kolejkę górską! Na długości 3,5 kilometra Alpine Coaster mknie przez ostre zakręty, pagórki, łuki i przez świerkowe lasy prowadzi z powrotem do dolnej stacji kolejki Imster.

Wieczór: Dzień zakończymy w mieście fontann Imst. Tu można wybrać się na przyjemną przechadzkę przez średniowieczne miasto lub na spacer wzdłuż fontann – dwanaście fontann tryska wodą, w której ochoczo pluskają się dzieci. Na kolację warto wybrać się do utrzymanego w starym stylu Pensjonatu Sonne, gdzie można świętować kolejny wspaniały dzień wakacji.

Imst i kolejka krzesełkowa Hoch-Imst dostępne są z dworca Imst-Pitztal autobusem regionalnym. Posiadacze karty gości mogą korzystać bezpłatnie z autobusu regionalnego i wszystkich linii autobusowych VVT w Imster.

Oetz


© Ötztal Tourismus/Anton Klocker

Przedpołudnie: Kolejka gondolowa Acherkogelbahn zawiozi na 2.023 metry wysokości i otwiera dostęp do świata wysokich gór zapierających dech w piersiach widoków. Bezpośrednio przy górnej stacji kolejki rozpoczyna się ścieżka tematyczna,  na tropie dzikich zwierząt, na której figury zwierząt naturalnych rozmiarów pomagają odkryć tajemnice dziesięciu rodzimych gatunków zwierząt. Po pół godziny szeroką ścieżką do stacji kolejki osiągamy Balbachalm,

Południe: W Kühtaile Alm, dziesięć minut spacerem od stacji górskiej Acherkogelbahn można wzmocnić siły we wspaniałej restauracji Almpfandl.

Popołudnie: Gondolą powracamy wygodnie do doliny, tam stajemy przed wyborem czy wybrać się na basen czy do parku dla dzieci (wstęp bezpłatny). Na basenie o odświeżenie zadba 50-metrowa zjeżdżalnia, wodne fontanny i wiele więcej, a na placu zabaw 5.000 metrów kwadratowych atrakcji takich jak równoważnia na linach, ogromna zjeżdżalnia i stacja do poszukiwania złota czekają na małych i dużych odkrywców.

Wieczór: Nawet przy kolacji zabawom nie ma końca – w uroczej kawiarni Heiner w wiosce Oetz serwowane są słodkie i pikantne przysmaki. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw.

Do Oetz najlepiej dotrzeć środkami komunikacji miejskiej. Autobusy regionalne,kolejka górska i basen są bezpłatne dla posiadaczy karty Ötztal Card. Wyjątkowa cecha tej wycieczki: po dotarciu na stację górną kolejki Acherkogelbahn nie trzeba już korzystać z żadnych środków komunikacji (za wyjątkiem gondoli).

Fiss


© Tirol Werbung/Michael Gams

Przedpołudnie: Kolejka Fiss Schönjochbahn przyjeżdża wcześnie rano do stacji pośredniej, gdzie rozpoczyna się szlak zwierząt, na którym na tablicach przedstawione są rodzime gatunki zwierząt. Przejście zajmuje około 90 minut, pozwala dotrzeć do górskiej restauracji Frommes Alp.

Południe: W restauracji Frommes Alp można zobaczyć "na żywo" rzadkie ptaków drapieżnych, takich jak pustułki i sowy śnieżne oraz sarny i jelenie. To spokojne rustykalne miejsce słynie także z kulinarnych wspaniałości.

Popołudnie: Po obiedzie i zejściu do Fiss (około godziny) wjedziemy gondolami Möseralm ponownie w kierunku nieba – do letniego parku rozrywki Fiss. Tętniący życiem plac zabaw przyciąga dzieci i zapewnia długie godziny zabawy. Liczne atrakcje jak lotnia na linie Fisser Flieger, powietrzna huśtawka skyswing, mini-zoo, piaskownica XXL i samochody elektryczne i wiele innych obiecują wspaniałe, urozmaicone popołudnie.

Wieczór: Po szybkim locie Fisser Flitzer w Hexenalm, położonej bezpośrednio przy górnej stacji Fisser na wszystkich głodnych gości czeka wspaniałe menu czarownic.

Przejazdy kolejkami i wizyta w Möseralm są bezpłatne dla posiadaczy Super.Sommer.Card.

Dolina Tannheim


© TVB Tannheimer Tal

Przedpołudnie: Ścieżka przemytników prowadzi z dolnej stacji Iselerbahn (Oberjoch, Allgäu) przez cztery kilometry przez górski las, na którego ścieżkach kryją się celnicy i przekraczający granice. Na górnej stacji kolejki Wannenjochbahn w Schattwald czeka nie tylko wspaniały widok na Dolinę Tannheimer, ale także “Kraina Michla”: plac zabaw z pięknie rzeźbionymi drewnianymi figurami.

Południe: Przy górnej stacji rodzina Schindler w Jochstadl serwuje kulinarne rarytasy – słynną lokalną “zupę ślubną” (jasna zupa na bazie bulionu), salami własnej roboty i likier ziołowy. Za swój wspaniały ser gospodarz otrzymał medal na serowych igrzyskach olimpijskich.

Popołudnie: Wyciągiem krzesełkowym docieramy do Schattwald, następnie autobusem Wanderbus z powrotem do Iselerbahn i dalej do Tannheim. Tam wsiadamy do pociągu spacerowego Alpen Express  i podążamy do Vilsalpsee. Obszar chronionego krajobrazu wygląda baśniowo. Ścieżka wiedzie wzdłuż jeziora do Vilsalpe i wodospadu Berggaicht. Oprócz godziny marszu trzeba zarezerwować drugą na Muse. Alpenexpress przywiezie nas z powrotem do Tannheim.

Wieczór: Przy informacji turystycznej Tannheim dzieci znajdą duży plac zabaw, warto także zajrzeć do którejś z sąsiednich restauracji.

Venet


Przedpołudnie: Ekscytujący dzień zaczyna się w Venetbahn: tą kolejką cała rodzina wjedzie na „Krahberg“ w pobliżu szczytu Venet. Tutaj rozpoczyna się trasa „Tobis Erlebnisweg (Ścieżka przygód Tobiego)“, która w około 90 minut prowadzi do stacji pośredniej kolejki gondolowej i oferuje liczne atrakcje na kolejnych stacjach.

Południe: Bezpośrednio na ścieżce przygód Tobiego Zammer Schmankerlalm ofeuruje wspaniałe obiady oraz ogromny plac zabaw, na których dzieci mogą wyszaleć się pod czujnym okiem rodziców.

Popołudnie: Gondolą Venet docieramy z powrotem do doliny. Stamtąd w kilka minut dotrzeć można autobusem do zamku Landeck. Tam w 800-letnich murach dzieci mogą spróbować odnaleźć „Saligen Frauen", postacie z alpejskich legend, śledzić rycerzy lub rozwikłać tajemnicze zagadki. Można tu spotkać niewinne czarownice, architekta z epoki baroku i kapitana strzelców…. Historia jest zrozumiała dla wszystkich i zapewnia emocje.

Wieczór: Po powrocie do Zams proponujemy wzmocnienie sił w tyrolskim Wirtshaus Gemse, gdzie skosztować można lokalnych przysmaków i zakończyć dzień w miłej atmosferze.

Najlepszy dojazd autobusem liniowym, przejazd bezpłatny dla posiadaczy karty TirolWest Card.

Hall-Wattens


Przedpołudnie: Sosny. Noszą piękny strój z iglastych gałęzi, pachnące szyszki i w niewielu miejscach w Alpach są równie piękne jak w okolicy Innsbrucka i  Hall-Wattens. Kolejką Patscherkofelbahn docieramy na wysokość 2.000 metrów nad poziom morza i przez około dwie i pół godziny spacerujemy słynną sosnową drogą.

Południe: Kolejką krzesełkową Glungezer wygodnie docieramy do rodzinnej restauracji Halsmarter“, gdzie czekają na nas nie tylko pyszne potrawy ale także bogato wyposażony plac zabaw. Pokrzepieni posiłkiem ruszamy do następnej atrakcji, znajdującej się tuż za rogiem: Kugelwald.

Popołudnie: Kule do kręgli wykonane z drewna sosnowego suną hałaśliwie po wysokich torach w labiryncie drzew. Magiczny las sosnowy nawet w dorosłych obudzi chęć do zabawy – nie tylko dzięki możliwości samodzielnego wykonania kuli do kręgli. A jeśli ktoś ma ochotę na chwilę błogiego lenistwa, może w strefie odpoczynku położyć się na sośnie i podziwiać wspaniałe widoki.

Wieczór: Kolejka krzesełkowa zawiezie gości do położonego w dolinie Tulfes, skąd rusza autobus do Hall. Średniowieczne miasto zaprasza na wieczorny spacer – warto dodać, że znajduje się tu największa starówka w Autsrii. Wspaniała kolacja w Ritterkuchl Hall przeniesie w minione czasy: średniowieczne potrawy można jeść bez pomocy sztućców. Na deser warto wybrać się do cenionej przez mieszkańców miasteczka lodziarni Kasenbacher.

Bilet Zirbenweg-Rundwanderticket pozwala na korzystanie z autobusu i kolejek, Tulfes, Hall i Innsbruck są świetnie skomunikowane.

Dolina Zillertal


Przedpołudnie: Wagony kolejki Zillertalbahn cicho toczą się w kierunku Zell. Minąwszy centrum, półtorakilometrową droga przez wybrzeże wiozą pasażerów do muzeum Ental, rustykalnego akcentu pośród porośniętej łąką doliny. Tą samą drogą można wrócić do Zell i pokonać autobusem z centrum wioski 3 kilometry, by dotrzeć do kolejki Zeller Bergbahn.

Południe: Bistro na stacji kolejki zaprasza na wzmacniający posiłek.

Popołudnie: Żółte wagoniki kolejki górskiej Coaster-Anlage zabierają pasażerów wysoko w górę, jadą przez ostre zakręty i wykonują ewolucje do 540 stopni. Radosne okrzyki nie milkną także na Bagjump, wielkogabarytowej poduszce powietrznej. Jest to część ogromnego placu zabaw przy stacji dolnej kolejki. Autobus przywiezie rodziny z powrotem do Zell do parku rozrywki. W dorzeczu amatorzy sportów letnich mogą wyszaleć się na dzikiej rzece, gigantycznej zjeżdżalni, równoważni i pająku do wspinania. Tutejsze trawniki to idealne miejsce do kąpieli słonecznych.

Wieczór: Podróż powrotna do Jenbach w cicho turkoczącym pociągu Zillertalbahn pozwoli wyciszyć się po radosnym i pełnym emocji dniu w gronie rodziny.

Doskonały dostęp do środków transportu publicznego poprzez Jenbach (Park&Ride).

Wilder Kaiser


Przedpołudnie: Gondole  kolejek linowych Scheffauer przywiozą małych i dużych na słoneczny płaskowyż SkiWelt. Kaiserwelt zapewnia frajdę i zabawę do utraty tchu, tu możesz ukryć się w domku dla ptaków lub biegać i skakać na bajecznie kolorowych placach zabaw. Zewsząd rozciąga się fascynujący widok na ostre szczyty pasma górskiego Wilder Kaiser. Przyjazną rodzinom trasą numer 99 „Almweg“ w ciągu 45 minut dotrzeć można do Berggasthof na Jochstubensee.

Południe: Omlet cesarski czy sznycel wiedeński? Na osłoniętym od wiatru tarasie Jochstube każda potrawa smakuje wyśmienicie

Popołudnie: W każdy wtorek po lśniących wodach  Jochstubensee  płynie niewielka żaglówka, która zabiera na pokład małe uchatki. Trasa nr 11 z niewielkimi wzniesieniami i obniżeniami terenu, którą łatwo pokonać wózkiem dziecięcym w 45 minut doprowadza z powrotem do  Kaiserwelt. Strudzeni wędrowcy mogą skorzystać z kolejki gondolowej i zjechać nią w dół doliny i autobusem Wanderbus Kaiserjet dotrą w kilka minut do Kaiserbad.

Wieczór: Kolacja z wyjątkowymi atrakcjami wodymi - Kaiserbad daje wybór między naturalnym jeziorem, krytym i odkrytym basenem. Jest to również popularne miejsce spotkań na romantyczną kolację wśród malowniczego krajobrazu Wilden Kaiser.

Właściciele karty gościa i Skiwelt-Erlebnis-Wanderpass mogą podróżować bezpłatnie autobusem Kaiserjet-Wanderbus. Do Wilder Kaiser najlepiej dotrzeć środkami komunikacji miejskiej.

Pillerseetal


Przedpołudnie: W rodzinnej krainie Pillersee już od rana wita miła atmosfera. Kolejka górska, spływ dziką rzeką, huśtawka western swing lub wirująca karuzela dostarczą wspaniałych emocji w wyjątkowym parku rozrywki w St. Jakob in Haus.

Południe: Po czterokilometrowej podróży autobusem do Fieberbrunn i około dziesięciokilometrowym spacerze docieramy do kolejnego celu: znanego gospodarstwa ekologicznego Gasthof Großlehen, do którego przyciągają nie tylko wspaniały posiłek ale również liczne atrakcje!

Popołudnie: Wzmocnionych po obfitym lunchu zapraszamy do gimnastyki – spróbujcie przejść pod rozciągniętymi linami i nad nimi, poznajcie liczne zwierzęta w pobliskim mini zoo, spróbujcie sił w łucznictwie lub stoczcie rodzinny pojedynek w mini-golfa.

Wieczór: W każdy wtorek podczas folkowego festiwalu nocy artystów Fieberbrunn można zobaczyć tańczących z ogniem, akrobatów i małego smoka Tatzi.

Autobusem regionalnym goście mogą dotrzeć do pięciu ośrodków regionu Pillerseetal i zajazdu Großlehen. Dla posiadaczy karty PillerseetalCard zarówno regionalny autobus jak i wstęp do Familienland Pillersee są bezpłatne.

Tyrol Wschodni


Szlak rowerowy wzdłuż rzeki Drau, © Tirol Werbung

Przedpołudnie: Pociągiem docieramy z Lienz do Innichen: z tego miejsca cała rodzina może poruszać się trasą Drauradweg na własnych lub wypożyczonych rowerach. Trasa rowerowa prowadzi przez malownicze zakątki, aż do Parku zamieszkanego przez stwory zwane Vättar Wichtelpark Sillian. W cieniu tutejszych drzew można pozwolić dzieciom na swobodną zabawę.

Południe: Po powrocie na Radsattel, po godzinie docieramy do Galitzenklamm. Bezpieczna ścieżka prowadzi do bystrych wodospadów. Po obiedzie w bufecie przy wejściu do Galitzenklamm uwagę małych rowerzystów przyciągnie na pewno wodny plac zabaw z błotnymi basenami.

Popołudnie: Na popołudnie zostaje kilkukilometrowa przyjemna przejażdżka rowerowa do centrum Lienz, gdzie czeka propozycja dla lubiących emocje – spektakularna kolejka górska Osttirodler. Nasza propozycja: przerwa na kawę i przytulanie króliczków w Moosalm.

Wieczór: Po dniu pełnym sportowych emocji odkryj świat inspirowany włoskim stylem w Lienz i zjedz kolację w przytulnej jadalni restauracji Golden Fish. 

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat