© ÖtztalTourismus/Rudi Wyhlidal
© ÖtztalTourismus/Rudi Wyhlidal

Oetz

Ścieżka dydaktyczna, wodne rozrywki i mega-plac zabaw w Oetz

Przedpołudnie: Kolejka gondolowa Acherkogelbahn zawiozi na 2.023 metry wysokości i otwiera dostęp do świata wysokich gór zapierających dech w piersiach widoków. Bezpośrednio przy górnej stacji kolejki rozpoczyna się ścieżka tematyczna,  na tropie dzikich zwierząt, na której figury zwierząt naturalnych rozmiarów pomagają odkryć tajemnice dziesięciu rodzimych gatunków zwierząt. Po pół godziny szeroką ścieżką do stacji kolejki osiągamy Balbachalm,

Południe: W Kühtaile Alm, dziesięć minut spacerem od stacji górskiej Acherkogelbahn można wzmocnić siły we wspaniałej restauracji Almpfandl.

Popołudnie: Gondolą powracamy wygodnie do doliny, tam stajemy przed wyborem czy wybrać się na basen czy do parku dla dzieci (wstęp bezpłatny). Na basenie o odświeżenie zadba 50-metrowa zjeżdżalnia, wodne fontanny i wiele więcej, a na placu zabaw 5.000 metrów kwadratowych atrakcji takich jak równoważnia na linach, ogromna zjeżdżalnia i stacja do poszukiwania złota czekają na małych i dużych odkrywców.

Wieczór: Nawet przy kolacji zabawom nie ma końca – w uroczej kawiarni Heiner w wiosce Oetz serwowane są słodkie i pikantne przysmaki. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw.

Do Oetz najlepiej dotrzeć środkami komunikacji miejskiej. Autobusy regionalne,kolejka górska i basen są bezpłatne dla posiadaczy karty Ötztal Card. Wyjątkowa cecha tej wycieczki: po dotarciu na stację górną kolejki Acherkogelbahn nie trzeba już korzystać z żadnych środków komunikacji (za wyjątkiem gondoli).

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.