© TVB TannheimerTal
© TVB TannheimerTal

Dolina Tannheim

Ścieżka przemytników, pociąg spacerowy i wodna wędrówka w Dolinie Tannheim

Przedpołudnie: Ścieżka przemytników prowadzi z dolnej stacji Iselerbahn (Oberjoch, Allgäu) przez cztery kilometry przez górski las, na którego ścieżkach kryją się celnicy i przekraczający granice. Na górnej stacji kolejki Wannenjochbahn w Schattwald czeka nie tylko wspaniały widok na Dolinę Tannheimer, ale także “Kraina Michla”: plac zabaw z pięknie rzeźbionymi drewnianymi figurami.

Południe: Przy górnej stacji rodzina Schindler w Jochstadl serwuje kulinarne rarytasy – słynną lokalną “zupę ślubną” (jasna zupa na bazie bulionu), salami własnej roboty i likier ziołowy. Za swój wspaniały ser gospodarz otrzymał medal na serowych igrzyskach olimpijskich.

Popołudnie: Wyciągiem krzesełkowym docieramy do Schattwald, następnie autobusem Wanderbus z powrotem do Iselerbahn i dalej do Tannheim. Tam wsiadamy do pociągu spacerowego Alpen Express  i podążamy do Vilsalpsee. Obszar chronionego krajobrazu wygląda baśniowo. Ścieżka wiedzie wzdłuż jeziora do Vilsalpe i wodospadu Berggaicht. Oprócz godziny marszu trzeba zarezerwować drugą na Muse. Alpenexpress przywiezie nas z powrotem do Tannheim.

Wieczór: Przy informacji turystycznej Tannheim dzieci znajdą duży plac zabaw, warto także zajrzeć do którejś z sąsiednich restauracji.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.