© Tirol Werbung/Frank Bauer
© Tirol Werbung/Frank Bauer

Agroturystyka

Goście tyrolskich gospodarstw agroturystycznych biorą czynny udział w codziennym życiu swoich gospodarzy: przynoszą jajka z kurnika, karmią kozy czy wyprowadzają kucyki na wybieg.

Gospodarstwa agroturystyczne w Tyrolu

Goście tyrolskich gospodarstw agroturystycznych biorą czynny udział w codziennym życiu swoich gospodarzy: przynoszą jajka z kurnika, karmią kozy czy wyprowadzają kucyki na wybieg. Tak wygląda każdy normalny poranek na wsi. Chętnych na wakacje na tyrolskiej wsi nie brakuje – jest to bowiem powrót do korzeni, gdzie każdy dzień przynosi nową radość z obcowania z naturą i przyrodą. W całym Tyrolu znajduje się 400 gosdpodarstw agroturystycznych , które zapraszają na tygodniowe wakacje na wsi.

Urlop na tyrolskiej wsi: dla dzieci, niemowalków i narciarzy

Gospodarstwa agroturystyczne nie różnią się komfortem wypoczynku od pensjonatów czy hoteli. Co odróżnia agroturystykę od innych form spędzania urlopu to obecność gospodarstwa rolnego w miejscu wypoczynku: czy to stadniny koni, czy hodowli krów, kóz, owiec czy sadów owocowych. Goście nocujący w gospodarstwie mają możliwość włączenia się w codzienne życie gospodarzy. Szczególnie dużo zabawy i radości ze spędzania czasu w gospodarstwie mają dzieci. W Tyrolu znajduje się aż 25 sprawdzonych gospodarstw agroturystycznych, które specjalizują się w urlopach dla rodzin z małymi dziećmi.

Rodzinne gospodarstwa wyposażone są we wszystkie udogodnienia dla maluchów, położone są z dala od ruchliwych ulic, posiadają place zabaw oraz łąki do zabawy. W rodzinnych gospodarstwach dzieci uczą się przez zabawę ze zwierzętami, szacunku, miłości do zwierząt oraz bezpiecznego obchodzenia się z nimi. W zależności od wieku każde dziecko dostaje pod opiekę swoje własne zwierzątko, którym musi się opiekować oraz o nie dbać.

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.