Zimowe wędrówki w Tiroler Oberland, © ©Tirol Werbung / Herbig Hans
Zimowe wędrówki w Tiroler Oberland, © ©Tirol Werbung / Herbig Hans

Tyrolski Oberland

Optymalna wysokość nad poziomem morza i 130 kilometrów przygotowanych tras do zimowych wycieczek sprawiają, że tyrolski Oberland jest idealnym miejscem dla turystów rekreacyjnych i ambitnych sportowców.

Przeżyj zimowy urlop od jego najpiękniejszej strony w tyrolskim Oberlandzie. W Pfundser Tschey na wędrowców wyposażonych w rakiety śnieżne czekają niezwykłe przyrodnicze doznania. Mogą wybrać się na tropienie dzikich zwierząt w Parku Przyrodniczym Kaunertal w towarzystwie doświadczonego przewodnika, który dobrze zna ten teren.

Wskazówki: Na szczycie Mutzkopf nad Nauders powstał prawdziwy raj dla miłośników zimowych wędrówek. Zimowi wędrowcy i narciarze biegowi mogą podziwiać wspaniałą panoramę podczas pokonywania pięciu tras na nieczynnym terenie narciarskim. Szczególnie godna polecenia jest 10,5-kilometrowa pętla Seenrunde, która prowadzi wokół Czarnego i Zielonego Jeziora. Informacja: Region Nauders-Tiroler Oberland-Kaunertal, +43.50225.100, www.nauders-tiroleroberland-kaunertal.com

Uwaga, wyciąg Mutzkopf jest czynny tylko w środy w godz. 10:30-14:00 i 17:30-20:00.

Kompleksową ofertę dla miłośników zimowych wędrówek oferuje Spür.Dich.Winter. - Program w okolicach Pfunds w tyrolskim Oberlandzie. Autobusy dla turystów zabiorą Was  o określonych porach do najpiękniejszych miejsc tego regionu. W biurze informacji turystycznej można wypożyczyć idealny plecak na zimowe wycieczki wraz z wyposażeniem. Ponadto warto wziąć udział w czterech zimowych wędrówkach, które wraz pakietem innych korzyści zawarte są w karcie Spür.Dich.Winter (45 euro). Każda zimowa wycieczka ma swój własny temat przewodni. Podczas gdy jednego dnia wszystko kręci się wokół fotografowania zimowej flory i fauny, to następnego dnia możecie połączyć wycieczkę na rakietach śnieżnych z jazdą na sankach. Zostaniecie również porwani na wędrówkę "bez technologii", inaczej mówiąc na początku wędrówki zostaną Wam odebrane Wasze smartfony, abyście podczas wycieczki mogli całkowicie wyłączyć się z codziennej cyfrowej rzeczywistości. Rodziny nie powinny zwłaszcza przegapić wycieczki z przewodnikiem przez mistyczny zimowy las w Kobl do imponującego rezerwatu zwierzyny łownej "Feichti".

Tutaj znajduje się program.

Więcej informacji i rejestracja na wycieczki na www.tiroler-oberland.com/spuerdichwinter

Propozycje wędrówek w Tyrolskim Oberlandzie

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.