Wędrówki zimowe w Kals am Großglockner, © Nationalpark Hohe Tauern/Maybach
Wędrówki zimowe w Kals am Großglockner, © Nationalpark Hohe Tauern/Maybach

Tyrol Wschodni

Najwyższe szczyty Tyrolu, największy park narodowy w Alpach, ponadprzeciętna liczba godzin słońca - czy nie jest to dobry punkt wyjścia do niezapomnianej zimowej wędrówki? Pewna wioska na południu Tyrolu Wschodniego szczególnie się przy tym wyróżnia.

Patrząc od północy, Tyrol Wschodni leży jakby na uboczu. Dzięki temu niektóre jego doliny to miejsca dla wtajemniczonych miłośników zimowych wędrówek, którzy preferują spokój i ciszę. Mnóstwo urzekających zimowych szlaków turystycznych kryje się między Großglocknerem w Parku Narodowym Wysokie Taury, poszarpanymi Dolomitami Lienzkimi i Alpami Karnickimi. Od 2018 roku we Wschodnim Tyrolu funkcjonuje pierwsza w Austrii wioska zimowych wędrówek. Idylliczna górska wioska Kartitsch w dolinie Gailtal zasłużyła na to miano. Krajobraz najwyżej położonej doliny Tyrolu Wschodniego z pierwotnymi gospodarstwami górskimi stanowi czarujące tło dla wędrówki na jednym z dziesięciu doskonałych, stale utrzymywanych zimowych szlaków turystycznych w pobliżu tej miejscowości. Certyfikowane firmy zajmujące się turystyką zimową w Kartitsch oferują szczególne usługi. Goście otrzymują plecaki, kijki turystyczne i ogrzewające poduszki do siedzenia. Ponadto gospodarze nie tylko udzielają wskazówek dotyczących zimowego wypoczynku, ale także rozdają vouchery na przekąski w rustykalnych gospodach położonych na zimowych szlakach turystycznych. Wszystkie informacje na temat wioski zimowych wędrówek Kartitsch

Zimą warto wybrać się na wycieczkę w bardziej ustronne zakątki Parku Narodowego Wysokie Taury. Strażnicy parku zaprowadzą Was wyposażonych w lornetki i rakiety śnieżne, w idylliczne miejsce, w którym żyją koziorożce alpejskie i kozice, lisy i orły.

Na Hochstein znajduje się Osttirodler, jedyny całoroczny tor saneczkowy w Tyrolu Wschodnim. Zarówno latem, jak i zimą można tu zjechać do samego serca pięknego Lienzu. Kulinarnych rozkoszy doświadczycie przy obfitym posiłku: wędzony boczek, pikantny ser, ciemny chleb i tradycyjne tyrolskie knedle wzmocnią Was na kolejną przygodę w zimowej scenerii Wschodniego Tyrolu.

Propozycje wędrówek w Tyrolu Wschodnim

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.