© TVB Naturparkregion Reutte
© TVB Naturparkregion Reutte

3-dniowa wędrówka w parku krajobrazowym Reutte

W trakcie trzydniowej wędrówki w parku krajobrazowym regionu Reutte zdobyte zostaną nie tylko pobliskie szczyty górskie. Na kilometrowym szlaku bosym prowadzącym przez region Hahnenkamm buty trekkingowe są zupełnie niepotrzebne. Postrzeganie zmsłów i zręczność zostaną tutaj poddane próbie na 18-stu stacjach. Z pewnością opłaca się wspiąć na szczyt Säuling. Z położonej tam platformy widokowej podziwiać można dolinę Lechtal, zamki królewskie Bawarii, Zugspitze oraz leżące w dolinie miasto Reutte.

otwórz interaktywną mapę

Łańcuch górski

Długość

35 km

Czas

3 dni(a)

Cechy

  • Wędrówki dla osób niepełnosprawnych
  • Wędrówka do punktu wyjścia

Stopień trudności

trudny (czarny szlak górski)

Wysokość

2 163 m 825 m

Różnica wysokości w górę 2 200 m
Różnica wysokości w dół 3 110 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Transport publiczny

  • Dostępne środkami komunikacji publicznej

Opis trasy

Etap 1: Reutte-Gehrenspitze-Gehrenalpe

Start rozpoczyna się wyjazdem gondolą ze stacji dolnej do restauracji górskiej regionu Hahnenkamm. Stamtąd prowadzi szlak do schroniska Lechaschauer Alm, a dalej przez szczyt Schneidespitze do schroniska Gehrenalpe, gdzie zostawić można swój ciężki plecak wędrowny. Stąd rozpoczyna się wspinaczka na położony najbardziej na północny wschód szczyt doliny Tannheimer Tal- Gehrenspitze (2.163 m n.p.m). Nocleg możliwy jest w schronisku Gehrenalpe.

Etap 2: Gehrenalpe-Musauer Alm- gościniec Bärenfalle/Pflach

Po pożywnym śniadaniu w Gehrenalpe, kolejny etap prowadzi przez Gehrenjoch aż do następnego schroniska Musauer Alm. Zejście prowadzi przez dolinę Reintal, która oferuje fantastyczne widoki na zielone łąki i strzeliste szczyty. Ze szlaku można zboczyć i wejść na Achsel. Podejście jest łatwe i krótkie, niewspółmierne wręcz do panoramy jaka roztacza się ze szczytu na tyrolski górski świat. Etap ten kończy się przy gościńcu Bärenfalle. Noclegi znaleźć można w miejscowości Pflach.

Wskazówka: Jeśli po całym dniu marszu nogi nadal mają ochotę pokonać kilka kilometrów, warto wybrać się jeszcze na spacer trasą Lechweg. Z wieży obserwacyjnej można podziwiać ostatnią dziką rzekę Europy- Lech.

Etap 3: Pflach- Säuling- Gutshof zum Schluxen

Ostatni dzień rozpoczyna się wspinaczką na Säuling, gdzie na koniec można odpocząć w schronisku. Statąd prowadzi ścieżka na stronę niemiecką, skąd rozpościerają się widoki na jezioro Alpsee oraz dostrzec można bajkowy zamek Neuschwanstein. Ścieżką Fürstenweg zawraca się z powroten na austriacką stronę i dociera ostatecznie do celu- hotelu Gutshof zum Schluxen.

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Bergbahnstraße 18, Höfen

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób

Szlaki piesze w tym regionie

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.