© Jannis Braun
© Jannis Braun

Złociste drzewa i szerokie horyzonty: jesienne wędrówki w Tyrolu

Kiedy liście szeleszczą pod nogami i nie można oderwać wzroku od złocistych kolorów drzew, wtedy wędrówki po Tyrolu są właśnie najpiękniejsze. W tym regionie Austrii znajduje się wiele szlaków, które idealnie nadają się na trekking i hiking.

Jesień w Austrii to czas, kiedy przyroda okazuje najwięcej spokoju. Zmieniające się kolory liści i magiczna gra świateł, zachęcają do spacerów na świeżym powietrzu. Jesienny trekking w Austrii nie jest trudny. Szlaki na hiking wybrane zostały tak, aby również po jesiennych opadach deszczu, bezpiecznie można było się po nich poruszać. Po drodze podziwiać można złociste liście na drzewach, zmieniające kolory hale i wąwozy pełne różnorodnych barw. Wskazówką dla wtajemniczonych jest np. wędrówka wąwozem Tiefenbachklamm koło Kramsach lub szerokie hale Pfundser Tschey. Ponad doliną Oberinntal, snopy siana przeplatają się z kolorowymi modrzewiami. Wycieczka do Eulenwieden u stóp Serles również uchodzi za hit jesiennych wędrówek. Kto ma ochotę na górskie wyzwanie, może wybrać się szlakiem do Binsalm w Parku Krajobrazowym Karwendel: już sam początek szlaku jest spektakularny, gdyż zaczyna się na plateau Ahornboden, porośniętym tysiącem klonów.

Jesień w Austrii to czas, kiedy przyroda okazuje najwięcej spokoju. Zmieniające się kolory liści i magiczna gra świateł, zachęcają do spacerów na…

Czytaj dalejpokaż mniej

Jesienne wędrówki

Szukasz więcej pomysłów na urlop w Tyrolu?

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.