Snowpark Kaunertal, © Christoph Schoech
Snowpark Kaunertal, © Christoph Schoech

Snowpark Kaunertal


W leżącym pośrodku najmłodszego lodowca Snowparku Kaunertal sezon jest bardzo długi. Może dlatego jest on jednym z ulubionych miejsc wszystkich freestylowców.

W położonym na lodowcu, na wysokości 2900 metrów n.p.m., Snowparku Kaunertal na snowboardzie i nartach freeride’owych można szaleć od października aż do czerwca. Poskaczemy tu na kilkunastu różnych przeszkodach, które sprawią frajdę zarówno zaawansowanym, jak i początkującym. Kicker Line z dwoma zeskokami z każdej strony i table’ami o długości pomiędzy 8 a 15 metrów oraz 100-metrowy half-pipe ucieszą nie jednego profesjonalistę. Obeznani w technice jazdy na desce mają do dyspozycji raile o długości do 12m, można zatem poćwiczyć długie slide’y. Początkujący freestylowcy mogą spróbować swoich pierwszych skoków na Easy Kicker Line. Na terenie snowparku znajdziemy również wydzielony obszar do carvingu, specjalną trasę z muldami oraz kilka sztucznych przeszkód.

6 tygodni dłużej niż gdziekolwiek

W połowie kwietnia, kiedy w dolinach zaczyna się już wiosna, na stokach Snowparku Kaunertal wciąż można poszaleć. W kwietniowym słońcu oraz wraz z pierwszymi wiosennymi podmuchami wiatru podniebne skoki dają niesamowite poczucie wolności.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.