Snowpark Kaunertal, © Christoph Schoech
Snowpark Kaunertal, © Christoph Schoech

Snowpark Kaunertal


Snowpark Kaunertal leży pośrodku najmłodszego lodowca i co nie jest bez znaczenia, dzięki długiemu sezonowi, uważane jest za miejsce spotkań wśród freestylowców.

Punkt spotkań freeskiingowców i snowboradzistów: Snowpark Kaunertal na lodowcu Kaunertal, gdzie na wysokości 2.900m n.p.m., od października do czerwca można szaleć na snowboardzie i nartach freeride’owych. W Snowparku Kaunertal o długości 800 m znajdują się line-y o szerokości 15m² oraz 20 różnych elementów.

Profesjonaliści oraz początkujący snowboradziści i narciarze

Przeszkody w snowparku nie zawodzą ani zaawansowanych , ani początkujących. Pro- kickerline z dwoma zeskokaki z każdej strony i table’ami o długości pomiędzy 8m a 15m oraz 100-metrowy half-pipe powodują u profesjonalistów przypływ adrenaliny. Czy to na frontside, czy backside, obeznani w technice jazdy na desce mają do dyspozycji raile o długości do 12m, co daje najlepsze warunki do slide’ów. Początkujący freestylowcy mogą ćwiczyć swoje pierwsze skoki na Easy- kickerline. W oddzielonym narciarskim funparku znajduje się obszar do carvingu, specjalne wyboiste tereny oraz kilka sztucznych przeszkód.

6 tygodni dłużej na snowboardzie w Snowpark Kaunertal

Freestylowcy mają wiele do zawdzięczenia dzieki Spring Classics na lodowcu Kaunertal. W połowie kwietnia, kiedy w dolinach zaczyna się już wiosna, na stokach Snowparku Kaunertal jeszcze przez 6 tygodni można poszaleć do woli. W kwietniowym słońcu oraz wraz z pierwszymi wiosennymi podmuchami wiatru, skoki w stronę błekitnego nieba dają niesamowite poczucie wolności.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat