Skyline Park Innsbruck, © Innsbrucker Nordkettenbahnen
Skyline Park Innsbruck, © Innsbrucker Nordkettenbahnen

Skyline Park Innsbruck


Nordkette Skyline Park to niezwykły snowpark, nie za często zdarza się przecież, że można poszaleć na hopkach w granicach miasta.

Jeśli kochasz zimę i lubisz poskakać na desce, a do tego wolisz nie ruszać się z miasta, to Nordkette Skyline Park jest właśnie dla Ciebie! Żeby się tu dostać nie trzeba nawet wsiadać w samochód, wystarczy podjechać kolejką Nordkettenbahn, której przystanek znajduje się w samym centrum stolicy Innsbrucku! Po 20 minutach jazdy jesteśmy już w snowparku - 1500 metrów wyżej. Nordkette Skyline Park jest czynny aż do kwietnia.

Skocz z rampy wprost na zakupy

Snowpark robi wrażenie, panuje tu świetna atmosfera, a wszystkie ewolucje wykonuje się z niesamowitą panoramą na Innsbruck. Dzięki takiemu umiejscowieniu każdego dnia możemy pozwolić sobie na zakupy, zwiedzanie i clubbing, dosłownie chwilę po tym, jak zdjęliśmy deskę z nóg. Design Nordkette Skyline Park wzorowany jest na miejskim skateparku. W porównaniu do innych
funparków zajmuje raczej niewielką powierzchnię, projektanci w pełni wykorzystali jednak jego przestrzeń. W snowparku znajdują się dwa kickery dla zaawansowanych, dwa dla początkujących, poza tym raile, boxy oraz quarter-pipe. Nie lada wyzwaniem jest też stromy zjazd ze szczytu Hafelekar.

Najnowsze trendy snowboardowe do wypróbowania w Nordkette Skyline Park Innsbruck

W centrum testowym można tanio wypożyczyć sprzęt. Zajawkowicze mogą na miejscu przetestować nowe wiązania, buty oraz deski. Kilka razy w sezonie organizowane są nocne sesje, podczas których panuje jedyna w swoim rodzaju atmosfera.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.