Hochzillertal i Hochfügen

Jazda na nartach bez zbędnego czekania w kolejkach do wyciągów, urozmaicone trasy zjazdowe, gwarancja śniegu i nowoczesne wyciągi krzesełkowe: dwa połączone ze sobą ośrodki sportów zimowych Kaltenbach oraz Hochzillertal dysponujące 37 wyciągami i 171 km nartostrad, tworzą jeden z najpopularniejszych regionów narciarskich w Tyrolu!

 • Popularność regionu Ski Optimal Hochzillertal i Hochfügen ma wiele powodów – jednym z nich są ciągłe inwestycje poprawiające komfort zimowego wypoczynku. Przykładem może być choćby 8-osobowy wyciągkrzesełkowy, wyposażony w podgrzewane siedzenia i specjalne osłony przed złą pogodą. Wyciągiem można dotrzeć na Öfeler Joch (2.362 m) do miejsca zwanego “Zill Out”  przy gospodzie Kristallhütte (2,147 m). Ponadto znajdujące się tutaj dwie gondole, położone jedna obok drugiej, przenoszą turystów z dolnej stacji kolejki w Kaltenbach na wysokość 1.800 m n.p.m.. Dzięki urządzeniom naśnieżającym (znajdują się na 90% stoków) gwarancja śniegu jest tutaj 100%, a wiele inicjatyw chroniących środowisko sprawiło, że Hochfügen-Hochzillertal przoduje wśród regionów narciarskich na całym świecie.
 • Z parkingu w Kaltenbach mogą bezpłatnie korzystać wszyscy posiadacze skipassu. Zaraz obok parkingu znajduje się dolna stacja gondoli Hochzillertal I oraz Hochzillertal II, a dzięki znajdującej się tu przechowalni bagażu można szaleć po stokach bez zbędnych kilogramów w plecaku.
 • 600-metrowy snowpark Betterpark Hochzillertal wyposażony w Beginner Line, Medium Line oraz Pro Line. Kicker, Boxy i Raile zadowolą wszystkich miłośników jazdy wyczynowej na nartach i desce.
 • Nocna jazda na nartach w Hochzillertal: w każdy piątek (od końca grudnia do połowy marca) od 19 do 22 podświetlana trasa do doliny.
 • Na wysokości 2.147m n.p.m. znajduje się ekskluzywne schronisko Kristallhütte (schronisko-restauracja oraz hotel) - z okazji 10. jubileuszu hotel powiększony został o dodatkowe Alpin Lodge Suity.

Wydarzenia w sezonie 2014/15:

 • 05-08.12.2014, Hochzillertal: "The Grand Opening" Kristallhütte & Wedelhütte - najlepsze schroniska narciarskie w Europie tradycyjnie zaczynają sezon narciarski występami najlepszych DJów
 • 24.01.2014, Hochfügen: Big Mountain Freeride World Qualifier - prestiżowe zawody freerideowe. W konkursie Black Diamond Big Mountain zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności w jeździe poza trasami.
 • 09-11.04.2015, Hochzillertal: Winzer Wedel Cup - zawody narciarskiego pucharu winiarzy. W programie degustacja win i doskonała zabawa nie tylko na stoku!

 

© v

Początek sezonu: 1 gru 2018


Koniec sezonu: 22 kwi 2019


otwórz interaktywną mapę

Ilość tras

% / kilometr

Obliczanie kilometrów stoków

Istnieją następujące metody pomiaru długości stoków narciarskich:

a. Długość mierzona

a. Długość przejazdu

Na naszych stronach podajemy zawsze mierzoną długość stoków (a).

Łatwy

35 % / 29.7 km

Średni

48 % / 41.3 km

Trudny

17 % / 14.6 km

SKIROUTY

4 % / 3.6 km

Dł. km tras narciarskich89 km
Powierzchnia tras zjazdowych234 ha
Stoki naśnieżane86 %

Wysokość

2 500 m 600 m

Wyciągi

5

-

12

19

-

3

Wyciągi łącznie    39

Infrastruktura

 • Snow park
 • Sala zabaw kids land
 • Wypożyczalnie sprzętu w ośrodku
 • Szkółki narciarskie w ośrodkach
 • Oświetlone stoki

Ceny

Karnet dzienny: 54,00 €


Zniżka dla dzieci: 2004-2012
Zniżka dla młodzieży: 2000-2003

Ważny skipass

 • Snow Card Tirol
 • Super Skipass Zillertal


Miejscowość w ośrodku naciarskim

Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Kaltenbach, Zillertal

powered by Rome2Rio

Szukaj


Więcej stacji narciarskich

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat