© Sivananda Yoga Seminarhaus
© Sivananda Yoga Seminarhaus

Urlop z jogą w Tyrolu

Odprężenie przez ruch – tym kieruje się filozofia jogi. Możliwe jest to do osiągnięcia w każdym miejscu. Jednak urlop z jogą w energetycznym, alpejskim świecie to już coś zupełnie wyjątkowego.

Powitanie dnia na macie do jogi dodaje energii na cały dzień. Wiele hoteli w Tyrolu oferuje zarówno początkującym, jak i praktykującym miłośnikom jogi możliwość spędzenia weekendu lub całego tygodnia na warsztatach z jogi. Uczestnicy praktykować mogą jogę np. na górskiej polanie czy w pokoju medytacyjnym. Częścią pobytu może być też np. kuracja oczyszczająca, biologiczne lub ajuwerdyczne posiłki, spirytualne śpiewanie, Qi Gong czy duchowe wędrówki. W Tyrolu istnieje też bogata oferta kursów na trener jogi.

© Alpen Retreat

1
Nassereith Yogaresort Alpen Retreat

Nassereith Yogaresort Alpen Retreat

Czy na weekend, krótki urlop czy dłuższy pobyt – Alpen Retreat w Nassereith na przełęczy Fernpass oferuje idealny odpoczynek od dnia codziennego. Szerokie spektrum joga-retreat pod hasłem „Joga 5 elementów”, „podróż do siebie samego” czy „po prostu być szczęśliwym” obiecują szybki powrót do wewnętrznej równowagi w rodzinnej atmosferze hotelu Alen Retreats. Ponadto w ofercie hotelu znajdują się kuracje oczyszczające, głodówki zdrowotne oraz spirytualne śpiewy. Niezwykłe krajobrazy górskie wokół hotelu, zdrowe jedzenie i nowe znajomości szybciej pozwolą naładować baterie i się zrelaksować. Idealne położenie hotelu gwarantuje udany urlop letni (na wędrówkach), jak i zimowy (na nartach).

https://www.alpenretreat.com/de/

© Alpen Retreat
© Alpen Retreat
© Sivananda Yoga Seminarhaus

2
Reith koło Kitzbühel Sivananda Yoga

Reith koło Kitzbühel Sivananda Yoga

Równowaga, natura, joga – trzy elementy, które charakteryzują centrum seminaryjne położone pośród Alp Kitzbühelskich powyżej miejscowości Reith koło Kitzbühel. I Sivananda Yoga można nauczyć się autentycznego stylu jogi. Dzięki temu, łatwiej można pokonać stres w codziennym życiu i naładować baterie świeżą energią. Zdrowie fizyczne i psychiczne to największe bogactwo człowieka. Joga pokazuje do niego drogę poprzez ćwiczenia ciała, oddechu i technik relaksacyjnych. Do tego zdrowe odżywianie, pozytywne myślenie i medytacja. W centrum seminaryjnym można spędzić urlop lub skorzytać z oferty kursów na trenera jogi.

https://www.sivananda.at/

© Sivananda Yoga Seminarhaus
© Sivananda Yoga Seminarhaus
© Alpenresort Schwarz

3
Mieming Alpenresort Schwarz

Mieming Alpenresort Schwarz

5-gwiazdkowy hotel Alpenresort Schwarz w Mieming jest miejscem relaksu i miejscem, gdzie można znaleźć drogę do siebie samego. Tematy takie jak witalność, zdrowie i utrzymanie zdrowia to najważniejsze elementy hotelu. Joga oraz Qi Gong znajmują najwyższe miejsce w ofercie resortu. Podczas wielodniowych retreatów jogi i medytacji zarówno początkujący, jak i zaawansowani odzyskają spokój ducha a na warsztatach Qi Gong odbudują życiodajną energię. Hotel zajmuje powierzchnię aż 32000m2. Na jego terenie znajduje się ogród z naturalnym basenem oraz wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu jak np. w parku golfa czy wiosce saun z łaźnią parową i pokojami relaksacyjnymi z drzewa sosny limby.

https://www.schwarz.at/

© Alpenresort Schwarz
© Alpenresort Schwarz
© Ayurveda Resort Sonnhof

4
Thiersee Ayurveda Resort Sonnhof

Thiersee Ayurveda Resort Sonnhof

Na wysokim płaskowyżu doliny Thierseetal w sercu Tyrolu tradycyjna, indyjska ayurveda łączy się z tyrolską kulturą. Na wysokości 900m n.p.m. w hotelu Ayurveda Resort Sonnhof  każdy odnajdzie spokój i harmonię oraz będzie mógł całkowicie oddać filozofii życia Ayurveda. Oprócz specjalnej diety i zabiegów medycznych, ważnym elementem ofery są zajęcia jogi. Ćwiczenia i medytacja przywracają ciało, duszę i ducha do równowagi i przeciwdziałają negatywnej energii w ciele. Terapie wspierające to mind-detox podczas wędrówek, kuracje ayurvedyjskie i oferta wellness.

https://www.sonnhof-ayurveda.at/de/

© Ayurveda Resort Sonnhof
© Ayurveda Resort Sonnhof
© Natur & Spa Hotel Lärchenhof

5
Seefeld Natur & Spa Hotel Lärchenhof

Seefeld Natur & Spa Hotel Lärchenhof

Namasté w hotel Natur & Spa Hotel Lärchenhof na słonecznym płaskowyżu w Seefeld. 5-dniowe warsztaty ayurvedyjskie gwarantują udany wypczynek. Codzienne rytuały jogi o wschodzie słońca przygotują optymalnie ciało i duszę na nadchodzący dzień. Ćwiczenia relaksacyjne oraz rociągające to też idealna rozgrzewka np. przed wędrówką na szczyt Seefelder Spitze. W bogato wyposażonym centrum Wellness i SPA można wspaniale spędzić całe popołudnie, korzystając np. ze „skySauna”, łaźni parowej czy lodowatych basenów lub oddając się zabiegom SPA.

https://www.hotel-laerchenhof-seefeld.com/

© Natur & Spa Hotel Lärchenhof
© Natur & Spa Hotel Lärchenhof
© Hotel aufatmen

6
Leutasch aufatmen

Leutasch aufatmen

Znaleźć czas dla siebie, wsłuchać się w siebie samego, po prostu odetchnąć – to się uda w hotelu joga „aufatmen“ w Leutasch. Hotel w większości urządzony został naturalnymi materiałami i łączy w sobie tyrolską przytulność z nowoczesnym designem. W takim miejscu dusza spokojnie może odpocząć od codzienności. Hotel oferuje przestronne pokoje relaksacyjne, biblioteczkę panoramiczną, bio-sauny i salę do jogi z dużymi oknami. W „aufatmen” dla równowagi między duszą i ciałem praktywkowana jest Hatha Joga a dla oczyszczenia dróg oddechowych, praktykowane są techniki oddechowe Pranayama.

https://www.hotel-leutasch.com/

© Hotel aufatmen
© Hotel aufatmen
© Traumhotel Alpina

7
Gerlos, Zillertal Traumhotel Alpina

Gerlos, Zillertal Traumhotel Alpina

Bajecznie położony, w samym sercu doliny Zillertal, hotel 4* Ayurveda Traumhotel Alpina Superior to idealne miejsce, aby znaleźć harmonię z samym sobą oraz przyrodą. Równowaga i spokój to najważniejsze wartości hotelu, które pielęgnowane są przez filozofię ayurvedyjską, świadome odżywianie, jogę i medytację. Hotel to idealne miejsce na krótki urlop oraz długi pobyt – zarówno początkujący, jak i praktykujący jogę znajdą tu odpowiedni dla siebie program aktywności. Połączenie ciała z naturą nie jest trudne, jeśli urlop spędzamy w otoczeniu majestatycznych szczytów gór, pośród nienaruszonej przyrody. Podczas wędrówek z jogą o wchodzie słońca, w najbardziej energetycznych miejscach, szybko odzyskać można wewnętrzną równowagę.

https://www.traumhotel.at/de/

© Traumhotel Alpina
© Traumhotel Alpina
© Biohotel Schweitzer

8
Mieming Biohotel Schweitzer

Mieming Biohotel Schweitzer

Od dziesięcioleci rodzinnie prowadzony hotel Biohotel Schweitzer*** na słonecznym płaskowyżu Mieminger Plateau uchodzi za instytucję samą w sobie. Hotel jest pierwszym w Europe certyfikowanym hotelem BIO i tym samym idealnym miejscem na wypoczynek z jogą czy kurację głodówkową. Już w 1995r joga była stałym elementem w prozdrowotnym programie hotelu. Codzinnie prowadzone są tu zajęcia z jogi, medytacji, oddychania czy koordynacji ruchowej. Osoby szukające spokoju i relaksu korzystać mogą ze strefy bio wellness z saunami, łaźnią parową i basenami kneippa. Dla gości, którzy zarezerwowali pobyt all inclusiv czeka też darmowe korzystanie ze strefy Wellness o powierzchni 5000m2 w hotelu Alpenresort Schwarz. Pokoje i przestronny apartament rodzinny urządzone są z prozdrowotnych materiałów jak np. drzewa sosny limby oraz wyposażone są w łóżka o najwyższym standardzie.

https://www.biohotel.at/

© Biohotel Schweitzer
© Biohotel Schweitzer
© Gartenhotel Crystal / Günter Standl

9
Fügen, Zillertal Gartenhotel Crystal

Fügen, Zillertal Gartenhotel Crystal

Spokój i przytulna atmosfera panują w hotelu Gartenhotel Crystal w dolinie Zillertal. Hotel oferuje wellness w ogrodzie o powierzchni 4400m2. Dla gości hotelu warsztty jogi są darmowe. Dzięki ćwiczeniu techni ruchu, oddechu i relaksu szybko można zniwelować skutki stresu, rozluźnić blokady w ciele i odzyskać wewnętrzną równowagę. W wybrane weekendy hotel oferuje joga-retreat z mistrzem jogi, astrologiem i uzdrowicielem z Indii Shri Pankaj Kumar Divedi. W łatwy i przystępny sposób mistrz wyjaśnia, jak prowdzić szczęśliwe i wypełnione pozytywną energią życie.

https://www.gartenhotel-crystal.at/

© Gartenhotel Crystal / Günter Standl
© Gartenhotel Crystal / Günter Standl
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.