© Innsbruck Tourismus/Christoph Lackner
© Innsbruck Tourismus/Christoph Lackner

15 najlpeszych atrakcji turystycznych


Tyrol ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko romantyczne krajobrazy i wyprawy na górskie szczyty. Bogata oferta kulturalna i niezliczone atrakcje turystyczne są świetnym uzupełnieniem aktywnego urlopu w górach. Które atrakcje koniecznie należy zobaczyć?

Naturalnie, alpejskie krajobrazy to najważniejszy dobytek Tyrolu. Jednak czym byłaby ta kraina bez swojej historii i swoich kulturalnych i architektonicznych skarbów? Kto chciałby zanurzyć się głębiej w historię Tyrolu, ten powinien np. koniecznie odwiedzić twierdzę w Kufstein lub kopalnię srebra w Schwaz. Warto zajrzeć też do Wattens, gdzie znajduje się Muzeum Kryształów Swarovskiego i odkryć tam świecące blaskiem kryształów komnaty. Poniższa lista ukazuje 15 najfajniejszych atrakcji turystycznych regionu.

Naturalnie, alpejskie krajobrazy to najważniejszy dobytek Tyrolu. Jednak czym byłaby ta kraina bez swojej historii i swoich kulturalnych i…

Czytaj dalejpokaż mniej
© Ötztal Tourismus

9
007 Elements

Sölden Muzeum Jamesa Bonda przy górnej stacji Gaislachkogel

Pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów, na wysokości 3000m n.p.m. znajduje się „007 Elements”. Fani przygód agenta 007 i filmu Spectre znajdą tu podziemną instalację kinematograficzną, wybudowaną po zakończeniu zdjęć do filmu. Muzeum zachwyci nie tylko fanów filmu.

007 Elements, © Tirol Werbung
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
otwórz interaktywną mapę

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

 

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.