Lotnisko w Monachium
Lotnisko w Monachium
Siatka połączeń
Siatka połączeń

Lotnisko w Monachium

Położone w odległości zaledwie 200km od Innsbrucka, lotnisko w Monachium oferuje aż 125 połączeń z Polską tygodniowo z 6 różnych miast.

W konkursie „World Airport Awards 2014” lotnisko w Monachium zostało uznane za najlepszy port lotniczy w Europie, a w światowym rankingu awansowało na trzecie miejsce.

Obsługujące ok. 39 milionów pasażerów rocznie lotnisko w Monachium jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Niemczech i oferuje połączenia z 223 destynacjami w 62 krajach.

Polskie lotniska mają z Monachium 119 połączeń w tygodniu: z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Ostatnio doszło jeszcze 6 lotów tygodniowo z Łodzi do Monachium liniami Adria Airways. Ponad 150 sklepów i atrakcyjne ceny, czyną z monachijskiego lotniska zakupowy raj. Do swoich sklepów przed odlotem albo po wylądowaniu zapraszają między innymi luksusowe marki, w tym Bogner, Boss, Gucci, Burberry, Escada czy Hermès. Także w dziedzinie gastronomii lotnisko ma sporo do zaoferowania. Jest tutaj na przykład pierwszy i jak na razie jedyny na świecie lotniskowy browar „Airbräu“. Oprócz tego na lotnisku przez cały rok odbywają się publiczne imprezy – od ME w surfingu w lecie przez różnego rodzaju wystawy po jarmark bożonarodzeniowy w adwencie. Przez 24 h na dobę czynne jest centrum serwisowe w terminalu 1 i 2, łącznie z przechowalnią bagażu, pralnią, ubezpieczeniami na podróż, biurem rzeczy znalezionych, wysyłką faksów i sprzedażą biletów na pociąg kursujący do centrum miasta.

Więcej informacji na http://www.munich-airport.com/en/consumer/index.jsp

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat