Zillertal Arena, Zell-Gerlos

Od Zell am Ziller aż do Hochkrimml po stronie salzburskiej - podłużna Zillertal Arena ciągnie się przez wiele szczytów w dwóch austriackich landach. Oferuje wszystko, od trasy rodzinnej, przez wielokilometrowe zjazdy do doliny aż po fun park.

Cztery góry, dwa kraje związkowe, jeden teren narciarski: Zillertal Arena jest największym regionem sportów zimowych w dolinie Zillertal i ciągnie się aż do Pinzgau w Ziemi Salzburskiej. Po stronie tyrolskiej na teren narciarski można dostać się z Zell am Ziller, Gerlos i Wald-Königsleiten. Ponadto kolej linowa prowadzi także z Hainzenbergu do małego rodzinnego terenu narciarskiego Gerlosstein. Tutaj mnóstwo frajdy na śniegu zapewnia 200-metrowy tor tubingowy. Korzystanie z niego jest bezpłatne.

Zjazd do Zell w dolinie nie bez powodu nosi miano trasy pożeraczy wysokości ("Höhenfresser-Tour"). Prowadzi przez 10 kilometrów z najwyższego punktu ośrodka narciarskiego, przełęczy leżącej na wysokości 2.500 m n.p.m., do doliny położonej 1.930 metrów niżej. Jest to jedna z tras z największym przewyższeniem w całej Austrii. Dla tych, którzy preferują bardziej akrobatyczny styl jazdy, najlepszym wyborem będzie jeden ze snow parków lub fun parków. Niektóre z nich przystosowane są również dla początkujących narciarzy i dzieci.

Powyżej Zell znajduje się także spory teren przeznaczony dla początkujących i dzieci wyposażony w wyciągi ćwiczebne. W całym ośrodku narciarskim znajduje się gęsta sieć restauracji, śnieżnych barów i przytulnych schronisk. Szczególnie warta odwiedzenia jest  górska restauracja Gipfeltreffen przy górnej stacji kolejki Königsleiten, a to ze względu na wspaniały widok na Park Narodowy Hohe Tauern i Alpy Zillertalskie. Narciarzom o dobrej kondycji polecamy rundę Arena Tour, która w ciągu jednego dnia prowadzi przez wszystkie cztery części tego terenu narciarskiego.

© Johannes Sautner
© ÖAV Warnsdorf/Krimml
© Zillertal Arena
© Zillertal Arena
© Zell-Gerlos, Zillertal Arena

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Zillertal Arena, Zell-Gerlos


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Zillertal Arena, Zell-Gerlos
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Zell am Ziller

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.