Silberregion Karwendel

Natura za pan brat z kulturą: Silberregion Karwendel, położony na obszarze pomiędzy górami Karwendel a Alpami Tuxertalskimi, posiada bogatą ofertę urlopową dla rodzin, miłośników sportu i kultury.5 terenów narciarskich, doskonałe warunki uprawiania najróżniejszych dyscyplin sportowych i zabytki, które trzeba zobaczyć - Silberregion Karwendel, skupiony wokół „srebrnego miasta” Schwaz, zaskakuje różnorodnością oferty sportowej, rozrywkowej i kulturalnej.

Region latem:

 • Silberregion Karwendel jako jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Tyrolu posiada ponad 400 km szlaków pieszych.
 • Dzieciom na pewno spodobają się ścieżki tematyczne, np. szlak planet, szlak zmysłów, szlak biblijny i klimatyczny oraz malowniczy wąwóz Wolfsklamm.
 • Miłośnicy kolarstwa górskiego również nie mogą narzekać na brak atrakcji - ponad 42 oznaczone trasy, liczące łącznie ok. 1000 km, ucieszą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.
 • Zarówno dzieciom, jak i dorosłym polecamy zwiedzanie zamku Tratzberg, kopalni srebra w Schwaz i przejażdżkę kolejką do doliny Zillertal albo nad jezioro Achensee.
 • Atrakcją jedyną w swoim rodzaju jest pierwszy w Austrii „odwrócony” dom - w „domu do góry nogami” zobaczycie poziome schody i meble zwisające z sufitu.
 • Karwendolin, maskotka regionu, towarzyszy dzieciom biorącym udział w bezpłatnym programie animacyjnym.
 • St. Georgenberg to kolejna perełka regionu - na 100-metrowym skalnym wzgórzu wznosi się najstarsze miejsce pielgrzymkowe w Tyrolu. Miłośnikom aktywnego wypoczynku i rodzinom polecamy wycieczkę przez wąwóz Wolfsklamm.

Region zimą:

 • Każdy z pięciu terenów narciarskich regionu zapewnia optymalne warunki dla początkujących narciarzy, rodzin z dziećmi i osób powracających do narciarstwa po dłuższej przerwie. Specjalne oferty, takie jak np. bezpłatny kurs jazdy na nartach dla wszystkich aktywnych gości powyżej lat 50, uzupełniają szeroki wachlarz możliwości.
 • Karwendolin, maskotka regionu, zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 4 do 12 lat, które spędzają tutaj ferie, na bezpłatny kurs jazdy na nartach. Jeżeli przyjechaliście do Silberregion Karwendel na cały tydzień, Wasze dzieci mogą wziąć udział w tygodniowym kursie narciarskim. Sprzęt z wypożyczalni oraz karnet na wyciągi na czas trwania kursu dla Waszych milusińskich otrzymacie również nieodpłatnie.
 • Czym byłby zimowy urlop bez wyprawy na sanki? W Silberregion Karwendel macie do wyboru aż 17 torów saneczkarskich – są łagodne i strome, oświetlone i naturalne.
 • Wycieczki na rakietach śnieżnych i wyprawy skitourowe to doskonała okazja do bliskich spotkań z przyrodą Tyrolu. Miłośnikom natury polecamy szczególnie park krajobrazowy Karwendel i liczne odnogi doliny Innu.
 • Aby dobrze się bawić z całą rodziną, nie trzeba koniecznie spędzić całego urlopu na stoku - warto wybrać się na spacer po Starym Mieście w Schwaz, na wycieczkę do kopalni srebra, albo zwiedzić dom do góry nogami.

Aktywności urlopowe w Silberregion Karwendel

Wszystkie aktywności+
© Tirol Werbung/Frank Bauer
© Silberregion Karwendel
© Tirol Werbung/Frank Bauer
© Silberregion Karwendel
© Alpenpark Karwendel/G.Haslwanter

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Silberregion Karwendel


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Silberregion Karwendel
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Ihr Ziel: Münchenerstraße 11, Schwaz, Österreich

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.