Ginzling, dolina Zillertal

Pośrodku parku krajobrazowego Hochgebirgs- Naturpark Zillertaler Alpen, na wysokości 999 m.n.p.m., położona jest miejscowość urlopowa Ginzling. Stanowi jednocześnie idealną bazę wypadową dla wędrówek, wycieczek rowerowych i wymagających wspinaczek.

  • Wszystkie szlaki turystyczne w Ginzling oznaczone są symbolami „Tiroler Bergwege- Gütesiegel”, będących częścią akcji „Bezpieczne szlaki w Tyrolu”. Łagodne ścieżki spacerowe lub szlaki turystyczne prowadzące do schronisk, biegną pośród uroczych krajobrazów doliny Zemmgrund, a ponad głowami piętrzą się liczne trzytysięczniki przyprawiające wspinaczy o mocniejsze bicie serca.
  • Drogą Gletscherweg, aż do zabytkowego schroniska Berliner Hütte: stąd rozpościera się niesamowity widok na górski świat tylniej doliny Zillertal. Podczas dwugodzinnego marszu można zachłysnąć się widokiem lodowych olbrzymów kształtujących krajobraz.
  • Wysokogórski szlak Berliner Höhenweg biegnie przez prak krajobrazowy Hochgebirgs- Naturpark Zillertaler Alpen i dla ambitnych wędrowców stanowi prawdziwą ucztę.
  • Aby delektować się pieknem natury Alp Zillertalskich we wszystkich jego aspektach, do wyboru jest niełatwa trasa „ Vom Gletscher zum See”  oraz „Bergsteigen mit Stil” ukazująca prawdziwe alpejskie highlights.
  • „Peter- Habeler- Runde” to trasa zajmująca 25,5 godziny oraz licząca 56,1 km. Zaczyna się i kończy przy schronisku Olpererhütte, położonym na wysokości 2389 m.n.p.m. W trakcie tej krajobrazowo imponującej rundy można do woli nasycić się widokiem potęgi górskiego świata.
  • Z Mayrhofen, przez Ginzling aż do Oberböden (1533 m.n.p.m.) prowadzi średniozaawansowana trasa do MB, która przebiega również przez spektakularny wąwóz Zemmschlucht.
  • W budynku Naturpakhaus Zillertaler Alpen w Ginzling znajdują się zbiory biblioteczne o tematyce reginalnej i alpejskiej. Historia regionu oraz flora i fauna przedstawione są w interaktywny sposób na multimedialnych przystankach.
  • Wspinacze odnajdą w Ginzling dobrze zabezpieczone trasy wspinaczkowe o każdym stopniu trudności. Ogródek wspinaczkowy „Die ewigen Jagdgründe” położony jest na brzegu rzeki Zemmbach w Ginzling. Ponad 70 tras, o stopniach trudności od 4 do 10, ulokowanych jest w granitowych bryłach.
  • NOWOŚĆ: iPhone- App Mayrhofen- Hippbach jest idealnym toważyszem podczas letniego urlopu w tym regionie i dostępny jest za darmo w App Store.

Ulubione noclegi w Ginzling, dolina Zillertal


Szukaj

Ilość osób

Pomoc

Dojazd Ginzling, dolina Zillertal

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Ginzling, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.