„Każdego razu, gdy na górze świeci słońce, myślę sobie: to wygląda naprawdę niesamowicie, i po prostu cieszę się, że idę do pracy. Moim marzeniem było zostać swoim własnym szefem na górze Schatzberg. Szło nam tak dobrze, że stwierdziliśmy: spędźmy tu jeszcze dziesięć lat.

Wjeżdżamy na górę o 8.30 i od razu ruszamy ostro z robotą. Tu nie ma czasu na obijanie się. Każdy daje z siebie, ile może, wszyscy sobie pomagają. Od czasu do czasu organizujemy jakąś imprezę, żeby się trochę się zabawić. Poza tym mamy własne gospodarstwo, w którym hodujemy tyrolskie bydło szare. Mięso pozyskane z hodowli wykorzystujemy w schroniskowej kuchni.

Narciarze przybywają na górę nie tylko wyciągiem. Zwłaszcza rodzimi turyści lubią dla zdrowia wspinać się do nas na nartach pieszo. Nasze schronisko stanowi prawdziwe centrum spotkań skiturowców. Raz w roku robimy dla nich imprezę na zakończenie sezonu. Przygotowujemy specjalne odświętne menu, są też i tańce w butach narciarskich na tarasie. To naprawdę niezapomniane momenty”.

 

Stefan I Daniela Thaler, Gospodarze schoniska „GipföHit“ na gorze Schatzberg

 

Gipfö Hit

Wyróżnione nagrodami schronisko GipföHit (po niemiecku: Gipfelhütte, czyli schronisko na szczycie) leży na wysokości 1900 m tuż pod krzyżem usytuowanym na wierzchołku  Schatzbergu. Restauracja, ulubione miejscem spotkań miłośników skiturowych wypraw, oferuje majestatyczny widok na Alpy Zillertalskie i Kitzbühelskie oraz masyw Wilder Kaiser.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Liczący 109 kilometrów tras narciarskich Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau należy do największych regionów narciarskich Tyrolu. Dzięki położeniu w centrum Alp Kitzbühelskich jest łatwo dostępny i cieszy się szczególną popularnością wśród rodzin. Bogata oferta tras narciarskich, nowoczesne wyciągi i korzystny stosunek jakości do ceny to największe atuty tego regionu. 

 

www.skijuwel.com

 

 

 
Wildschönau
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
Do góry