„Na nartach zacząłem jeździć - jak to zwykle u nas - w wieku trzech, czterech lat. Z czasem zdałem też państwowe egzaminy na instruktora i przewodnika narciarskiego. To są naprawdę magiczne momenty, gdy widzisz, jak szczęśliwi są goście odwiedzający nas tu w górach Tyrolu. Jak stopniowo stają się spokojniejsi, gdy obniża się ich poziom stresu. Właśnie tego staram się ich nauczyć, że nie zawsze trzeba gonić za kolejnym zjazdem czy pieczołowicie liczyć pokonane przewyższenia, ale otwierać oczy na to co ważne.

Jestem także ekogospodarzem, dlatego temat zrównoważonego rozwoju nie jest mi obcy. W sporcie i w rolnictwie jest tak samo: możesz planować wszystko dokładnie godzinami, ale i tak szefem jest zawsze natura. Ma tyle różnych oblicz, choćby przez zmieniające się światło, temperaturę czy pogodę. Góry są dla mnie jednocześnie wyzwaniem i oazą spokoju.

Dzięki mojemu stadu krów także latem często bywam w górach. Zwykle drogę na halę pokonuję truchtem. Zajmuje mi to około 40 minut. Chyba że biegnę przez Hohe Salve, wtedy trwa to prawie dwie godziny. Droga do pracy to moja trasa treningowa.“

 

Andreas Eisenmann, Multitalent & zapalony sportowiec

 

Dni tygodnia zwykle mu nie starcza: razem z żoną Magdaleną Andreas prowadzi gospodarstwo ekologiczne „Knolln“. Goście jego apartamentów delektują się boczkiem, konfiturą i jogurtem własnej produkcji. Ponadto ten 37-latek jest certyfikowanym instruktorem narciarstwa alpejskiego i biegowego, przewodnikiem górskim oraz członkiem Komisji Lawinowej Tyrolu.

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental
Każdy miłośnik sportów zimowych, który przyjedzie do tego jednego z największych połączonych wyciągami regionów narciarskich Austrii, będzie usatysfakcjonowany. 90 kolei linowych i najnowocześniejszych wyciągów spaja ze sobą 284 km tras narciarskich na wysokości ponad 1800 m n.p.m. Dzieci znajdą tu mnóstwo łatwych stoków dla początkujących a rodzice liczne oferty opieki nad swymi pociechami.

 


www.skiwelt.at

 
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
Do góry