„W Valludze najbardziej fascynuje mnie to, że jest to najwyższy punkt w naszym ośrodku narciarskim. Nie każdy może sobie pozwolić na zjazd z tej góry: tutaj nie można czuć lęku wysokości. Gondolką na sam szczyt wjedziesz z nartami wyłącznie w towarzystwie doświadczonego przewodnika narciarskiego. Muszę każdorazowo potwierdzić, ilu śmiałków liczy moja grupa. Zjazd ma dwa warianty: Valluga Nord i Valluga West. Aby pokonać wersję północną, uczestnicy muszą dysponować bardzo dobrymi umiejętnościami narciarskimi, ponieważ po drodze są miejsca o dużej ekspozycji. Zjeżdża się przez długie zbocze. W ubiegłym roku dwukrotnie miałem sposobność postawić pierwszy ślad na tym zboczu – niesamowite wrażenie.  

Gdy od małego jesteś przyzwyczajony do sportu i przebywania na świeżym powietrzu, to i potem w życiu zawodowym trudno z tego zrezygnować. Dlatego nie mogłem sobie nigdy wyobrazić siebie w pracy biurowej. Nawet gdy mam dzień wolny i tak chętnie wybieram się pośmigać. Jeśli tylko warunki pogodowe pozwalają, ciągnie mnie na zewnątrz: przyznam otwarcie, że robię się wtedy wewnętrznie niespokojny, zastanawiając się, gdzie mógłbym teraz pojeździć“.

 

Patrick Bätz, Przewodnik narciarski

 

Najpierw zawodnik narciarski, potem profesjonalny golfista: Patrick Bätz wychowany w St. Anton na oba tytuły ambitnie zapracował. Problemy z dyskopatią pokrzyżowały jego profesjonalne sportowe plany, ale go nie powstrzymały: 26-latek jest obecnie certyfikowanym instruktorem narciarskim i przewodnikiem freeridowym w szkółce narciarskiej Arlberg i jest z tego szczęśliwy!


St. Anton am Arlberg
W St. Anton am Arlberg sporty zimowe uprawia się od ponad 100 lat. Dziś ten liczący 305 km tras region należy do największych i najbardziej znanych stacji narciarskich w Alpach – kilkakrotnie z rzędu wyróżniany był tytułem najlepszego ośrodka narciarskiego na świecie. 

 

www.stantonamarlberg.com

© Tirol Werbung/Gregor Sailer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
Do góry