"Mając 21 lat często zjeżdżałam na nartach obok zarządzanego w tamtych czasach przez moich rodziców schroniska Angerer Alm. I wtedy postanowiłam zrealizować swoje marzenia o własnej górskiej chatce.

Następnej zimy nadszedł czas, by sprawdzić, co sama potrafię osiągnąć. Moi rodzice obdarzyli mnie zaufaniem i dali mi szansę na samodzielne prowadzenie biznesu.

W 1989 roku rozpoczęłam realizować swój pierwszy pomysł - szeroką ofertę serwowanych win. Moim gościom pomysł bardzo się spodobał, tak więc w kolejnych latach powiększałam listę win. Obecnie w wielu górskich pensjonatach rozpowszechnił się zwyczaj posiadanie własnej piwniczki z winami. W rzeczywistości wina są tu często w lepszym stanie niż te przechowywane w dolinie. Dzieje się tak dzięki temperaturze, wilgotności i ciśnieniu powietrza w górach. I oczywiście, piwnica musi być bardzo dobra. Schroniska górskie, takie jak Angerer Alm, zapewniają również doskonałe warunki do dojrzewania sera.

Wiele lat temu, zanim skitury stały się popularne, zachęcałam swoich gości do chodzenia na nocne spacery, ponieważ w nocy jest tak pięknie. Widok kryształków śniegu błyszczących w świetle księżyca to najwspanialsze wspomnienia z Alp. Dzisiaj, narty skitururowe przeżywają wielki bum. Każdy chodzi na skitury. My w między czasie zakupiliśmy skuter śnieżny. Dzięki temu nie muszę już zawsze podchodzić do swojego schroniska pieszo, ale od czasu do czasu wciąż bardzo to lubię."


Annemarie Foidl, właścicielka AngererAlm i certyfikowana profesjonalistka w w dziedzinie enologii i degustacji wina.


Annemarie Foidl wraz z córką Kathariną i zięciem Geraldem Weiss, prowadzi górski pensjonat AngererAlm na górze Horn w Kitzbühel.  Gerald Weiss jest szefem kuchni.  Schronisko znajduje się w pobliżu St. Johann in Tirol. Od 2008 roku Annemarie jest prezesem Sommelier Union Austria. Malownicza górska chata AngererAlm z piwnicą z winami i wyśmienitym jedzeniem jest najlepszym wyborem dla smakoszy, szukających regionalnych przysmaków w spektakularnej scenerii górskiej.

 
© Thomas Plattner
© Angerer Alm - Christine Bauer
Do góry