Statkiem po jeziorze Achensee


Achensee jest największym jeziorem w Tyrolu, a jego położenie nie mogło być dogodniejsze: znajduje się pomiędzy pasmamii Karwendel i Rofan. Warto skusić się tutaj na rundę statkiem wokół jeziora, lub zwiedzając okolicę, część trasy pokonać statkiem.

  • Położone w regionie wypoczynkowym Achensee zapewnia rozmaitość atrakcji a tym samym ciekawy urlop. Możliwości sportowych jest tutaj bez liku: od wędrówek górskich, pływania i nordic walkingu, po jazdę na rowerach górskich i paralotniarstwo.
  • Wiele z tych sportowych atrakcji można połączyć z przejażdżką statkiem. Część trasy pokonać na lądzie, a do punktu końcowego dotrzeć już wygodnie statkiem.
  • Ten, kto chciałby się rozkoszować idylliczną ciszą, może bez problemu zrelaksować się na wodzie. Flota jeziora Achensee posiada 5 statków różnej wielkości.
  • Podczas wycieczek po okolicy, zawitać warto do jednej z sześciu przystani żeglarskich: Pertisau, Seespitz, Buchau, Achenseehof, Scholastika oraz Gaisalm. Ostatnia z nich położona jest na zachodnim brzegu jeziora i dostępna jest jedynie pieszo bądź statkiem.
  • Oprócz regularnych kursów, oferowane są także wieczorne przejażdżki statkami, na których odbywają się specjalne imprezy z muzyką, tańcami oraz wyśmienitym jedzeniem.

Statek po jeziorze kursuje codziennie wg. ustalonego planu kursów.

otwórz interaktywną mapę

Informacje o miejscowości


Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Pertisau 62, Pertisau

powered by Rome2Rio

Szukaj


Więcej atrakcji turystycznych w regionie


Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat