© Tirol Werbung/Julia König
© Tirol Werbung/Julia König

Hall-Wattens

Turystyka piesza, kręgle na świeżym powietrzu i spacer w Hall-Wattens

Przedpołudnie: Sosny. Noszą piękny strój z iglastych gałęzi, pachnące szyszki i w niewielu miejscach w Alpach są równie piękne jak w okolicy Innsbrucka i  Hall-Wattens. Kolejką Patscherkofelbahn docieramy na wysokość 2.000 metrów nad poziom morza i przez około dwie i pół godziny spacerujemy słynną sosnową drogą.

Południe: Kolejką krzesełkową Glungezer wygodnie docieramy do rodzinnej restauracji Halsmarter“, gdzie czekają na nas nie tylko pyszne potrawy ale także bogato wyposażony plac zabaw. Pokrzepieni posiłkiem ruszamy do następnej atrakcji, znajdującej się tuż za rogiem: Kugelwald.

Popołudnie: Kule do kręgli wykonane z drewna sosnowego suną hałaśliwie po wysokich torach w labiryncie drzew. Magiczny las sosnowy nawet w dorosłych obudzi chęć do zabawy – nie tylko dzięki możliwości samodzielnego wykonania kuli do kręgli. A jeśli ktoś ma ochotę na chwilę błogiego lenistwa, może w strefie odpoczynku położyć się na sośnie i podziwiać wspaniałe widoki.

Wieczór: Kolejka krzesełkowa zawiezie gości do położonego w dolinie Tulfes, skąd rusza autobus do Hall. Średniowieczne miasto zaprasza na wieczorny spacer – warto dodać, że znajduje się tu największa starówka w Autsrii. Wspaniała kolacja w Ritterkuchl Hall przeniesie w minione czasy: średniowieczne potrawy można jeść bez pomocy sztućców. Na deser warto wybrać się do cenionej przez mieszkańców miasteczka lodziarni Kasenbacher.

Bilet Zirbenweg-Rundwanderticket pozwala na korzystanie z autobusu i kolejek, Tulfes, Hall i Innsbruck są świetnie skomunikowane.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.