Wildschönau

Ośnieżone lasy, łagodne zbocza gór, cisza i spokój: w regionie Wildschönau zimowe wędrówki są jak balsam dla duszy. Zarówno w dolinach, jak i w wyższych partiach gór zimowe szlaki czekają na wędrowców. Najpiękniejsze miejsca odkryć można podczas wycieczki z przewodnikiem.

Co sarny i jelenie robią zimą? Podczas przyjemniej wędrówki po rezerwacie dzikich zwierząt powyżej Foisching w Niederau Mali i Duzi podziwiać mogą te płochliwe zwierzęta. Kto woli wędrować wśród dzikiej i nienaruszonej przyrody, może wybrać szlak Schönangerrunde – droga biegnie prawie bez przewyższenia przez dolinę u stóp góry Großer Beil (2309m n.p.m.). Pięknym szlakiem dla całej rodziny jest wycieczka wokół Thierbacher Kogel, która zaczyna się i kończy w Tierbach. Na tym szlaku również nie trzeba obawiać się przewyższeń, ponieważ droga prowadzi głównie po płaskim a mimo wszystko podziwiać można stąd widok na ośnieżoną dolinę. W całym regionie Wildschönau na gości czeka aż 40km przygotowanych szlaków do zimowych wędrówek.

Wskazówka: lokalny przewodnik zimowych wędrówek, Rainer Schoner, oferuje wędrówki z przewodnikiem po regionie. W ofercie znajdują się wyprawy nocą, wycieczki na rakietach śnieżnych czy odbywającą się w każdy czwartek wędrówkę do rezerwaty przyrody Foisching.

Propozycje wędrówek w Wildschönau

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.