© TVB Lechta
© TVB Lechta
© TVB Lechtal
© TVB Lechtal
© TVB Lechtal
© TVB Lechtal

Trzydniowa wędrówka na szlaku Lechtaler Höhenweg

Cały szlak ma długość 100 km i do pokonania jest w 10 dni. Proponowana trzydniowa wycieczka zawiera etapy numer 6, 7 i 8. Dociera się na niej do najsłynniejszego schroniska Alp Lechtalskich- Memminger Hütte i przy odrobinie szczęścia można spotkać na trasie koziorożce alpejskie. Niezapomniane górskie panoramy najlepiej widoczne są ze szczytów Feuerspitze oraz Parseierspitze (3.036 m n..p.m.), który jest najwyższym w Alpach Lechtalskich.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy  

Kaisers im Lechtal

Punkt docelowy

Bach im Lechtal

Długość

46,6 km

Czas

3 dni(a)

Cechy

  • Wędrówki dla osób niepełnosprawnych
  • Wędrówka do punktu wyjścia

Stopień trudności

trudny (czarny szlak górski)

Wysokość

2 634 m

Różnica wysokości w górę 4 858 m
Różnica wysokości w dół 5 336 m

Opis trasy

Etap 1: Kaisers- Kaiserjochhaus- Simmshütte

Z miejscowości Kaisers trasa wiedzie do schroniska Kaiseralm w dolinie Kaisertal. Tam skręca się w prawo, przekracza potok Kaiserbach i kieruje się dalej przez modrzewiowy las i  kawałek stromo w górę. Dalej jest znowu płasko aż do Kaiserjochhaus, Hinterseejoch oraz Simmshütte. Po trawersie na Kridlonkar dociera się do tzw. „Klämmle” czyli krótkiego odcinka zabezpieczonego liną, który prowadzi rynną po północnym zboczu Vorderseespitze. Poniżej czerwonych ścian Feuerspitze szlak prowadzi do Kälberlahnzugjöchl (2.585 m n.p.m.).  Następnie licznymi zakrętami schodzi się w dół do Simmshütte (2.002 m n.p.m.). Góra, pod którą usytuowane jest schronisko, to Holzgauer Wetterspitze (2.895 m n.p.m.) uważany za jeden z najbardziej eleganckich szczytów Alp Lechtalskich.

Etap 2: Simmshütte- Ansbacher Hütte

Szlak prowadzi znowu w górę do Kälberlahnzugjöchl, a stamtąd skręca się w lewo i wędruje pod czerwonymi ścianami Feuerspitze aż na Stierlahnzugjöchl (2.596 m n.p.m.). Następnie przecina się północne urwiska góry Vorderseespitze i na Knappenböden wchodzi się znowu na normalny, biegnący z Kaiserjochhaus szlak.

Etap 3: Ansbacher Hütte- Memminger Hütte

Na tym etapie należy najpierw pokonać Kopfscharte, Winteröchl oraz Grießlscharte. Stąd trasa kieruje się w dół do cichej doliny Parseital położonej pod Parseierspitze (3.036 m n.p.m.). Po przekroczeniu potoku Parseierbach należy się kierować w górę przez Bärenplaishänge aż do Memminger Hütte. Jest to najsłynniejsze schronisko Alp Lechtalskich położone na wysokości 2.242 m n.p.m. Jest to również punkt wyjściowy do wspinaczki na Parseierspitze- najwyższy szczyt Alp Lechtalskich. Szczególny jest stąd widok na pokryty czerwonymi skałami Feuerspitze. Ze schroniska Memminger Hütte schodzi się w dół i podąża wzdłuż drogi E5 do romantycznej doliny Madautal. Stamtąd dalej do gminy Bach, gdzie kończy się trzydniowa wyprawa górska po szlaku Lechtaler Höhenweg.

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Kaisers

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób

Szlaki piesze w tym regionie

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.