© Esther Willhelm
© Esther Willhelm

Klasyk Karwendeltour

Trasa wokół pasma Karwendel pozwala poznać nie tylko Tyrol z jego przepięknym jeziorem Achensee oder wioską Seefeld, lecz również daje możliwość odkryć przygraniczne tereny sąsiadującej Bawarii. Trasa zaliczana jest do lokalnych klasyków. Od 1978r odbywa się tutaj wyścig kolarski.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Innsbruck

Punkt docelowy

Innsbruck

Łańcuch górski

Karwendel

Długość

156 km

Czas

7 h

Cechy

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

trudny

Wysokość

1 260 m 580 m

Różnica wysokości w górę 1 500 m
Różnica wysokości w dół 1 500 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Do pobrania

Opis trasy

Początek trasy to stolica Tyrolu – Innsbruck. Ruszamy stąd na zachód, przez dolinę Innu do miejscowości Telfs. Tutaj rozpoczyna się dłuższy podjazd do wioski Leutasch. Do pokonania jest w sumie 600m przewyższenia, a droga biegnie serpentynami przez piękny las z widokiem na dolinę i Inn. Aż do przygranicznego Scharnitz droga biegnie prosto w dół przez przepiękne, szerokie plateau. W Wallgau trasa odbija w przepiękną dolinę rzeki Isar. Po przekroczeniu bramek czeka nas cudowny zjazd bardzo mało uczęszczaną drogą do Vorderriß, a stąd dalej do jeziora Sylvensteinsee. Tutaj odbijamy w prawo w kierunku Achenkirch i po ok. 10 km przekraczamy ponownie granicę Austrii. Poruszamy się drogą krajową aż do miejscowości Achenkirch. Tu wjeżdżamy do wioski i jedziemy Uferstr. wzdłuż przepięknego jeziora Achensee (warto zrobić przerwę na krótką kąpiel!) do Maurach. Stąd dalej stromą drogą w dół do Wiesing w dolinie Innu. Z Wiesing trzymamy się albo drogi krajowej, albo zjeżdżamy na ścieżkę rowerową i kierujemy się z powrotem do Innsbrucka.

Miejscowości wzdłuż trasy

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.