© Tirol Werbung/Maria Ziegelböck
© Tirol Werbung/Maria Ziegelböck

Transport rowerów kolejkami górskimi

Rowerzyści we wszystkich regionach Tyrolu mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia.

Wiele kolejek górskich umożliwia latem transport rowerów gondolą lub krzesłem na sam szczyt - bez wysiłku, szybko i praktycznie. Transport rowerów możliwy jest aż w 50 kolejkach górskich na terenie Tyrolu.

Wysokogórskie szlaki rowerowe dla każdego

Transport rowerów kolejkami umożliwia każdemu odkrycie wysokogórskich, alpejskich szlaków rowerowych. Z drugiej strony, w razie niepogody, kolejki górskie umożliwiają szybki i bezpieczny transport rowerów i rowerzystów z powrotem do doliny. W większości przypadków transport rowerów jest bezpłatny. W nielicznych kolejkach górskich obowiązuje dopłata w wysokości od 1 do 5 EUR.

Tirol Mountainbike Safari

16 etapów, 780km, 32000m przewyższenia, z czego 15000m pokonywanych za pomocą kolejek górskich - to safari MTB po Tyrolu. Idea jest prosta. Przejechać Tyrol na rowerze góskim od zachodu aż po Alpy Kitzbuhelskie, pokonując przynajmniej część przewyższeń przy pomocy kolejek górskich. Jeden karnet umożliwia jednorazowy wstęp do kolejki. W ramach pakietu oferowany jest również transport bagażu. Trasę można też pokonać na własną rękę.

Trasy rowerowe i udogodnienia dla rowerzystów z ceryfikatem jakości

Wiele kolejek górskich i regionów w Tyrolu specjalizuje się w udogodnieniach dla rowerzystów, lub stawia na jakość i komfort pobytu w konkretnej dziedzinie jazdy na rowerze. I tak aż 17 kolejek górskich w Tyrolu szczyci się specjalnym certyfikatem jakości. Są to kolejki i regione wyrożnione w kategoriach od przyjaznych rodzinom z dziećmi po  singletraile i trasy rowerowe dla zaawansowanych.

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.