Flecklalm Trail, © Tirol Werbung/Peter Neusser
Flecklalm Trail, © Tirol Werbung/Peter Neusser

GREAT TRAILS


Pięć najbardziej spektakularnych singletracków w Tyrolu


Czy to leśne szlaki poprzecinane korzeniami, czy wąskie, wysokogórskie ścieżki: wszytskie singletracki mają ze sobą coś wspólnego, a minowicie tzw. „flow”, czyli idealną linię zjazdu. Arzler Alm Trail, Blindsee Trail, Fleckalm Trail, Leiterberg Trail czy Plamort Trail to pięć najbardziej spektakularnych singletracków w Tyrolu, wyróżnionych mianem “Great Trail”. Oprócz tych wyróżnionych, w Tyrolu znajduje się ponad 115 przygotowanych singletracków o łącznej długości 300km, które rozbudzą wyobraźnię każdego rowerzysty MTB.

„Singletrack jest bardzo rytmiczny, ciągnie się serpentynami w stromym terenie, jednak na  żadnym odcinku nie stwarza szczególnych trudności”

Benedikt Purner, Downhill-Local I budowniczy singletracków


„Piękny, naturalny singletrack bez sztucznie dobudowanych przeszkód. Częściowo wąskie zakręty, które można jednak bez problemu pokonać bez przenoszenia tynej części roweru”

Sebastian Rech, właściciel sklepu rowerowego „Velo Love" w Innsbrucku


„Długość tego singletracku sprawia, że jest taki interesujący. Aby go ukończyć w całości i jeszcze w dobrym stylu, potrzeba sporo koncentracji i dobrej kondycji.”

Lisi Osl, Mistrzyni Świata MTB 2009


 „Długi, różnorodny singletrack, który biegnie przez hale, las i kamieniste zbocza. Łatwiejsze odcinki przeplatają się z trudniejszymi”

Lisi Hager, dziennikarka MTB, ex-zawodniczka XC/Marathon


„Lepiej być nie może. Po rytmicznych odcinkach docieramy do starych bunkrów, skąd roziąga się cudowny widok na jezioro Reschensee i otaczające je pasma górskie.”

Lars Lotze, przewodnik MTB


Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.