Ski Juwel, © TVB Alpbachtal
Ski Juwel, © TVB Alpbachtal

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Połączone stacje narciarskie wiosek Alpbachtal i Wildschönau to prawdziwa wskazówka dla wtajemniczonych. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i wytrawni narciarze znajdą tutaj mnóstwo radości z jazdy na nartach!

Duży region narciarski, który powstał przed kilku laty w zachodnich Alpach Kitzbühelskich z połączenia wyciągami ośrodków Alpbachtal i Wildschönau, nazwano Ski Juwel. Juwel po niemiecki oznacza klejnot.

Nazwa zdecydowanie nie jest na wyrost. To prawdziwy narciarski klejnot, który zwłaszcza w przypadku rodzin spełnia wszelkie oczekiwania, jakie można mieć wobec zimowego urlopu. Troskliwa opieka nad małymi dziećmi, kursy narciarskie dla początkujących i bogata oferta tras, która zadowoli każdego.

W Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau obok niebieskich i czerwonych tras jest też sporo czarnych stoków dla zaawansowanych oraz liczne szlaki freeride’owe. Doświadczonym narciarzom dużo frajdy da zjazd czarną trasą FIS do pośredniej stacji gondoli Wiedersberger Horn oraz długa i różnorodna trasa do Inneralpbach w dolinie. Ogólnie tereny wokół Gmahkopf i poniżej Wiederberger Horn są bardziej wymagające, podczas gdy po stronie Wildschönau dominują szerokie i łatwe trasy. Zadowolenie snowboarderów gwarantują trzy snowparki.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau przekonuje do siebie przede wszystkim przytulnością. Mimo że stacja jest duża, z gęstą siecią tras i kolei linowych, w porównaniu z innymi ośrodkami podobnej wielkości jest tu wyjątkowo spokojnie. W wioskach narciarze mogą korzystać z licznych małych wyciągów i oślich łączek, na których można bezpiecznie ćwiczyć do woli. Prawdziwy raj dla dzieci stanowi Park Rodzinny Schatzberg oraz Śnieżny Świat Frosty’ego (Frostys Schneewelt) przy górnej stacji kolejki Wiedersbergerhornbahn, w którym obok specjalnych miniwyciągów, funslope i snowparków znajduje się dziecięce kino, śnieżny plac zabaw oraz przedszkole dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Najwyższym punktem ośrodka jest schronisko pod szczytem Wiedersbergerhorn na wysokości 2.025 m n.p.m. Jak na Alpy nie jest to wysoko. Ale brakiem śniegu nie trzeba się kłopotać – prawie wszystkie trasy wyposażone są już w system sztucznego naśnieżania.

Oficjalna strona ośrodka: https://www.skijuwel.com/en

Stacje narciarskie w regionie

Ponad 400-letnie gospody dominują w architekturze wioski Alpbach. Cały region bardzo dba a spójną zabudowę w dolinie., © TVB Alpbachtal
Architektura wioski Alpbach

Ponad 400-letnie gospody dominują w architekturze wioski Alpbach. Cały region bardzo dba a spójną zabudowę w dolinie.zarezerwuj nocleg
Genialny, przytulny ośrodek narciarski Ski Juwel łączący miejscowości Alpbachtal i Wildschönau, © TVB Alpbachtal
Stacja Ski Juwel

Genialny, przytulny ośrodek narciarski Ski Juwel łączący miejscowości Alpbachtal i Wildschönauwięcej informacji
Również wioska Wildschönau zachwyca przytulną atmosferą. Mocną stroną ośrodka jest świetny wybór restauracji na stoku., © TVB Alpbachtal
Wildschönau

Również wioska Wildschönau zachwyca przytulną atmosferą. Mocną stroną ośrodka jest świetny wybór restauracji na stoku.zarezerwuj nocleg
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat