Narty w Tyrolu, © Tirol Werbung
Narty w Tyrolu, © Tirol Werbung

5 tras zjazdowych w Tyrolu, którymi przynajmniej raz w życiu musisz zjechać

Spośród aż 3000km tras zjazdowych w Tyrolu, niełatwo jest wybrać te 5 najbardziej wyjątkowych.

1. Streif w Kitzbühel

Streif to legendarna trasa zjazdowa, która od 1937r jest częścią zawodów FIS Hahnenkammrennen. Streif klasyfikowana jest jako jedna z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznym tras zjazdowych w Pucharze Świata. Najbardziej stromy odcinek ma aż 85% nachylenia. Do dzisiaj rekordem trasy jest wynik 1:51,58min ustanowiony w 1997r przez Fritza Strobela – średnia prędkość podczas zjazdy wynosiła aż 107hm/h!

Więcej o ośrodku

2. Zjazd Olimpijski na Patscherkofel w Innsbrucku

Na trasie zjazdowej na górze Patscherkofel w Innsbrucku rozgrywane były zawody narciarskie podczas Zimowych Igdzysk Olimpijskich w 1976r. Rekord trasy ustanowił Franz Klammer i wynosi 1:47,73 min. W 2017r stacja narciarska przeszła kompletną modernizację – wyciągi krzesełkowe i pamiętająca czasy Olimpiady kolejka gondolowa zostały zastąpione przez nowoczesny wyciąg gondolowy.

Więcej o ośrodku

3. Serfaus-Fiss-Ladis. Direttissima do Fiss

W ośrodku narciarskim Serfaus-Fiss-Ladis trudno o nudę. Wg. różnych rankingów to jeden z 3 najlepszyś ośrodków na całym świecie. Będąc na miejscu, koniecznie trzeba zjechać czarną diretissimą z Zwölferkopf do Fiss.

Więcej o ośrodku

4. Lodowiec Stubai, zjazd do doliny „die Wilde Grub’n”

Zjazd do doliny na lodowcu Stubai zaczynamy na Schaufelspitze na wysokości 3333 m n.p.m. Jedziemy najpierw niebieską trasą do Schaufeljoch i dalej czerwoną do Gamsgarten. Stamtąd prowadzi czerwony stok nr. 14 do dolnej stacji gondolo Mutterberg na wysokości 1750m n.p.m. 1500m przewyższenia za jednym zjazdem!

Więcej o ośrodku

5. Ischgl. Z Palinkopf przez Höllkar do Ischgl

Jedną nogą w Szwajcarii a drugą w Austri? W Ischgl to możliwe. Ten legendarny ośrodek narciarski leży na granicy dwóch państw a karnet obowiązuje na wyciągi po obydwu stronach granicy. Najbardziej spektakularny zjazd prowadzi z Palinkopf na wysokości 2864m n.p.m. czarną trasą do Höllkar i dalej czerwonymi stokami aż do dolnej stacji gondoli w centrum Ischgl.

Więcej o ośrodku

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat