Jarmark świąteczny w Mayrhofen, © Mayrhofen
Jarmark świąteczny w Mayrhofen, © Mayrhofen

Jarmark świąteczny w Mayrhofen


Idąc przez romantyczny las Scheulingwald w Mayrhofen, dociera się do jarmarku świątecznego na Waldfestplatz.

Idąc przez romantyczny las Scheulingwald w Mayrhofen, dociera się do jarmarku świątecznego na Waldfestplatz. Tam czekają już na odwiedzających wygodne ławy z kocami, chatki ze smakołykami, a o nastrój muzyczny dbają adwentowi muzykanci.

Cechy szczególne jarmarku:

  • Rodzime przedsiębiorstwa serwują tu tradycyjne smakołyki: koniecznie należy spróbowac Zillertaler Krapfen, czyli pochodzących z doliny Zillertal chrupiących pierożków z nadzieniem twarogowym.

  • Trasa biegnąca do jarmarku przez las Scheulingwald ma specjalny charakter. Tematem jest słynna „Cicha noc”. W trakcie spaceru dowiedzieć się można ciekawej historii powstania tej nasłynniejszej na całym świecie kolędy. Szerokiej publiczności została ona pierwszy raz zaprezentowana w 1831 roku  przez rodzeństwo Strasser  z Mayrhofen, a następnie rozpowszechniona na cały świat.

  • Wskazówka dla rodzin: również dla najmłodszych jarmark bożonarodzeniowy jest niezapomnianym przeżyciem. W mini-piekarni każdy zuch będzie mógł upiec własnoręcznie ciastka bożonarodzeniowe, a 6.grudnia o 17:30 serca najmłodszych zabiją mocniej na widok Świętego Mikołaja.

Godziny otwarcia:

28. i 29. listopada: 17:00- 21:00
5., 6., 12., 13., 19. i 20. grudnia: 17:00- 21:00
7 grudnia: 14:00- 19:00 

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.